19 лютого 2025 року Комітет ВР з питань правоохоронної діяльності розглянув законопроєкт № 9655 «Про внесення змін до статті 214 Кримінального процесуального кодексу України та деяких законів України щодо удосконалення процедури забезпечення заходів безпеки осіб, які беруть участь у кримінальному судочинстві», поданий народним депутатом Г. Мамкою, та вирішив рекомендувати Верховній Раді за результатами розгляду в першому читанні ухвалити його за основу.
Документ розроблено для вирішення проблеми поєднання і реалізації правових статусів осіб, які можуть бути одночасно засудженими до кримінальних покарань і мати правовий статус учасника кримінального судочинства (підозрюваного, обвинуваченого (підсудного)), а також приведення функціонування існуючої системи забезпечення безпеки учасників кримінального судочинства та інших осіб в інтересах правосуддя в Україні у відповідність до реалій сьогодення.
Для досягнення вказаної мети в проєкті запропоновано внести зміни до Кримінального процесуального кодексу та законів «Про забезпечення безпеки осіб, які беруть участь у кримінальному судочинстві», «Про Національну поліцію», якими, серед іншого, передбачено:
1) доповнити ч. 3 ст. 214 КПК положенням про те, що у разі виявлення ознак кримінального правопорушення, що свідчать про наявність реальної загрози життю, здоров'ю, житлу і майну осіб, до яких застосовані заходи забезпечення безпеки відповідно до Закону «Про забезпечення безпеки осіб, які беруть участь у кримінальному судочинстві», досудове розслідування розпочинається та внесення відомостей про нього до Єдиного реєстру досудових розслідувань здійснюється негайно;
2) передбачити, що засуджений за наявності відповідних підстав має право на забезпечення безпеки шляхом застосування заходів, зазначених у ст. ст. 1, 7 Закону «Про забезпечення безпеки осіб, які беруть участь у кримінальному судочинстві» (п. «в» ч. 1 ст. 2 Закону «Про забезпечення безпеки осіб, які беруть участь у кримінальному судочинстві» у редакції проєкту);
3) передбачити відповідні додаткові заходи забезпечення безпеки осіб, які перебувають в установах виконання покарань, слідчих ізоляторах або у місцях із спеціальним режимом тримання, а також врегулювати застосування цих заходів у випадку переведення особи із слідчого ізолятора або установи виконання покарань до місць із спеціальним режимом тримання (зміни до ст. 19 Закону «Про забезпечення безпеки осіб, які беруть участь у кримінальному судочинстві») тощо.
За матеріалами пресслужби Апарату Верховної Ради
LIGA360 надає юристам усі необхідні інструменти для ефективної роботи:
· Повний доступ до бази даних нормативних документів, їх зв'язки з іншими НПА, судовою, аналітичною, довідковою інформацією;
· Інструменти для аналізу судової практики та прогнозування результатів справ;
· Найповніша база рішень ЄСПЛ мовою оригіналу та у перекладі;
· Функції перевірки контрагентів - згадки в НПА та аналітиці, міжнародні зв'язки, бізнес-групи, санкційний скоринг, токсичні сліди;
· Аналітика та практичні поради від провідних юридичних експертів.
Спробуйте LIGA360 в роботі вже сьогодні та переконайтеся в її ефективності.
Читайте також: