Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Факт добровільного зайняття громадянином України посади в незаконно створеному орган є підставою для кваліфікації його дій як колабораційної діяльності: ВС

Реклама

Суть справи: громадянин України за пропозицією військових рф добровільно зайняв посаду поліцейського патрульно-постової служби в незаконному правоохоронному органі «народна міліція», створеному на тимчасово окупованій території, та почав виконувати обов'язки з охорони в нічний час його адміністративної будівлі. Таким чином, обвинувачений виконав усі дії, які вважав необхідними для доведення кримінального правопорушення до кінця, злочин був закінченим з моменту зайняття ним посади, коли він фактично взявся за виконання трудових обов'язків у цьому органі з метою забезпечення його функціонування. Зміст виконаної ним роботи в цьому конкретному випадку не впливає на кваліфікацію його дій.

У постанові від 20 червня 2024 року у справі № 953/7182/23 ККС ВС вказав, що в диспозиції ч. 7 ст. 111-1 КК України встановлено відповідальність саме за зайняття посади в незаконно створеному органі, а не за конкретну діяльність особи під час виконуваної нею роботи. За результатами розгляду касаційної скарги ККС ВС залишив у силі рішення судів попередніх інстанцій.

За матеріалами на сайті ВС

Хочете збільшити шанси на успіх в суді? Спробуйте нову LIGA360! Пошук подібних рішень, АІ-прогнозування на основі позовних вимог, експертні роз?яснення та інші інноваційні можливості. Замовте презентацію прямо зараз. 

Читайте також: ВС висловився щодо підтвердження непрацездатності особи при спадкуванні права на обов'язкову частку у спадщині

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини