Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Бронювання адвокатів: на сайті Президента зареєстровано петицію

Реклама

Унести адвокатів, працівників безоплатної правової допомоги, державних та приватних виконавців до переліку осіб, які мають право отримати відстрочку та бронювання на період мобілізації.

Відповідну електронну петицію зареєстровано на сайті Президента 28 травня, інформує Національна асоціація адвокатів України.

Автор ініціативи зазначає, що Конституція встановила право кожного на професійну правничу допомогу. У випадках, передбачених законом, ця допомога надається безоплатно. Для надання професійної правничої допомоги в Україні діє адвокатура, незалежність якої гарантується, та працівники безоплатної правової допомоги. Поряд з іншими державними органами і установами системи правосуддя цілком закономірно та необхідно включити органи та осіб, які здійснюють виконання судових рішень і рішень інших органів.

Виключно адвокат здійснює представництво іншої особи в суді, а також захист від кримінального обвинувачення. Законодавством передбачене бронювання суддів, прокурорів, працівників органів досудового розслідування та правоохоронних органів, осіб, які працюють в судах, інших державних органах та установах системи правосуддя. Водночас адвокати, які також входять до системи правосуддя, не є такими, що підлягають бронюванню, зазначає автор петиції.

Національна асоціація адвокатів неодноразово висловлювала позицію, що порядок бронювання військовозобов'язаних, визначений ст. 25 Закону «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», має передбачати бронювання адвокатів як осіб, які входять до організації системи правосуддя.

По-перше, адвокатура України виконує функції із забезпечення життєво важливих національних інтересів, які визначені статтями 55, 59 Конституції.

По-друге, неврахування інституту адвокатури в системі органів та установ правосуддя заподіює значну шкоду соціальній сфері, оскільки призводить до руйнації системи соціального захисту населення в частині надання правничої допомоги незахищеним верствам населення та іншим громадянам, у тому числі військовослужбовцям.

По-третє, відсутність бронювання адвокатів негативно впливатиме на всі сектори життєзабезпечення, особливо на діяльність системи правосуддя та правоохоронних органів, бо унеможливлює виконання державою своїх функцій та нівелює дію принципів верховенства права та законності.

По-четверте, звуження або порушення прав та гарантій здійснення адвокатської діяльності через масову мобілізацію адвокатів завдасть значної шкоди нормальним умовам життєдіяльності громадянам, які не зможуть реалізувати право на захист, рівність та змагальність, право на справедливий суд.

За повідомленням Національної асоціації адвокатів України

Секрет успіху адвоката НААУ - у рішенні LIGA360. Аналіз судових рішень й законодавства, моніторинги й правові сервіси, доступ до кабінету НААУ та Електронного суду. Замов сьогодні та виконуй робочі завдання ефективніше.

Читайте також:

Строк оновлення військово-облікових даних можуть продовжити: зареєстровано законопроєкт

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини