Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Рада зробила крок до посилення відповідальності за незаконну діяльність у сфері обігу наркотиків

Реклама

22 травня Верховна Рада ухвалила в першому читанні за основу законопроєкт № 10236 «Про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо посилення відповідальності за незаконну діяльність у сфері обігу наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів та прекурсорів під час дії воєнного стану».

Положеннями законопроєкту запропоновано внести зміни до Кримінального кодексу, якими посилити кримінальну відповідальність за:

1) незаконне виробництво, виготовлення, придбання, зберігання, перевезення чи пересилання прекурсорів, передбачивши нижню межу покарання у виді штрафу до п'ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (до 8500 грн), вищу - позбавлення волі на строк від семи до десяти років з конфіскацією майна (ст. 311 КК України в редакції проєкту);

2) порушення встановлених правил обігу наркотичних засобів, психотропних речовин, їхніх аналогів або прекурсорів, передбачивши нижню межу покарання у виді штрафу до п'ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (до 8500 грн), вищу - позбавлення волі на строк від п'яти до десяти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років (ст. 320 КК України в редакції проєкту);

3) передбачити кримінальну відповідальність за бездіяльність працівника правоохоронного органу або уповноваженої службової особи, або іншої уповноваженої особи щодо незаконної діяльності у сфері обігу наркотичних засобів, психотропних речовин, їхніх аналогів і прекурсорів та інших кримінальних правопорушень проти здоров'я населення, встановивши нижню межу покарання у виді позбавлення волі на строк від трьох до шести років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до трьох років, вищу - позбавлення волі на строк від восьми до п'ятнадцяти років із позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років із конфіскацією майна (нова ст. 365-4 КК України в редакції проєкту).

За повідомленням пресслужби Апарату ВР

LIGA360 LEGAL SOLUTION допоможе кожному фахівцю, що потребує аналізу законодавства й пошуку НПА. Керівникам, юристам, бухгалтерам, кадровикам та іншим фахівцям. Замовте доступ за посиланням.

Читайте також:

Посилення боротьби з шахрайськими кол-центрами: законопроєкт пройшов перше читання

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини