Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Верховний Суд підтримав позицію податківців щодо висновків про нереальність господарських операцій

Реклама

Касаційним адміністративним судом у складі Верховного Суду у постанові від 19.12.2023 у справі № 540/4247/21 підтримано позицію податківців щодо висновків про нереальність господарських операцій позивача та, як наслідок:

  • заниження податку на прибуток;

  • заниження податку на додану вартість;

  • завищення від`ємного значення різниці між сумою податкового зобов`язання та сумою податкового кредиту.

Про це повідомила прес-служба ДПС.

Зазначається, що ВС врахував встановлені обставини щодо відсутності належного документального підтвердження фактичного проведення господарських операцій з поставки позивачу нафтопродуктів, що є свідченням безтоварності проведених взаємовідносин. З огляду на вказане, Суд касаційної інстанції дійшов висновку про недостовірність задекларованих позивачем даних податкового обліку, що, відповідно, виключає право позивача формувати витрати та податковий кредит за такими операціями.

Надання позивачем сертифікату відповідності та паспортів якості бітуму нафтового дорожнього в`язкого не може бути беззаперечним доказом належного документування операцій з нафтопродуктами у відповідності до вимог Інструкції про порядок приймання, транспортування, зберігання, відпуску та обліку нафти і нафтопродуктів на підприємствах і організаціях України від 20.05.2008 №281/171/578/155.

Також Верховний Суд виснував, що у разі встановлення в судовому процесі обставин, які свідчать, що платник податків був чи міг бути обізнаний щодо протиправної діяльності його контрагента, яка полягає в незаконній мінімізації податкових зобов`язань, зокрема у створенні штучних підстав для збільшення валових витрат та/чи податкового кредиту, або у разі коли платник податків діяв без належної обачності чи обережності при виборі контрагента, який не виконує податкового обов`язку, при встановлених обставинах, які спростовують реальність господарських операцій, отримана таким платником податків податкова вигода у вигляді права на податковий кредит є безпідставною.

Читайте також: Набув чинності Закон про часткове повернення документальних податкових перевірок

Плани-графіки перевірок органів держнагляду на 2023 рік - є у LIGA360. А ще ви знайдете довідкову інформацію та алгоритми дій, щоб максимально захистити свій бізнес. Спробуйте LIGA360 прямо сьогодні.

Як спрогнозувати ваші шанси на перемогу в суді? Скористайтеся ІТ-платформою LIGA360. Технології штучного інтелекту проаналізують вашу позовну заяву, щоб ви змогли оцінити перспективність справи й скоригувати аргументи. Деталі за посиланням.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини