Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Нацбанк установив вимоги до особливостей укладення договорів страхування зі споживачами

Реклама

Нацбанк визначив особливості укладення страховиками та страховими посередниками договорів страхування зі споживачами, зокрема встановив нові вимоги до форми та змісту таких договорів.

Відповідна постанова Правління НБУ від 20 грудня 2023 року № 175 «Про затвердження Положення про особливості укладення договорів страхування зі споживачами» набирає чинності з 1 січня 2024 року. Документ передбачає шість місяців перехідного періоду для страховиків і страхових посередників для приведення своєї діяльності у відповідність до вимог Нацбанку.

Регулятор пояснив, що в договорах страхування передбачається наявність положень, необхідних для сплати страхової премії, отримання страхового відшкодування, подання звернень. Договір страхування, що укладається у формі електронного документа, повинен містити електронні підписи споживача та уповноваженої особи страховика або страхового посередника.

Також встановлюються вимоги до форми та змісту договорів страхування, а саме:

  • визначається перелік положень, які не можуть міститися в договорі страхування;

  • вимагається використання в договорі страхування термінології, визначеної законодавством України, та викладення умов договору страхування у відповідних за змістом його розділах;

  • упорядковується порядок надання споживачеві договору страхування (уключаючи договір, укладений у формі електронного документа).

У договорі страхування виключається наявність:

  • винятків зі страхових випадків та підстав для відмови у здійсненні страхового відшкодування, які дублюють або повторюють страхові ризики або страхові випадки;

  • обмежень страхування, які вже діють на момент укладення договору страхування.

Ці вимоги не поширюються на договори страхування, особливості укладення яких визначаються Кабінетом Міністрів, центральними органами виконавчої влади або Законом «Про обов'язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів».

За матеріалами Національного банку

Бажаєте автоматично перевіряти договори на помилки? Спробуйте функціонал CONTRACTUM у LIGA360. Він укаже неточності у структурі, сумах, реквізитах й нумерації. Дізнавайтеся деталі за посиланням.

Встигайте за трендами юридичного бізнесу - автоматизуйте рутинні завдання. LIGA360 є першим рішенням на українському ринку, яке надає інструменти legal research та моніторингу законодавства, формує аналіз для ваших судових справ з технологіями AI&big data. Дізнайтеся більше переваг за посиланням.

Читайте також:

З 1 січня 2024 року змінюється розмір адмінзбору за надання послуг у сфері держреєстрації речових прав

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини