Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Нацбанк оновив правила нагляду за дотриманням прав споживачів фінпослуг

Реклама

Національний банк привів порядок здійснення нагляду за додержанням надавачами всіх фінансових послуг (банками та небанківськими фінансовими установами), надавачами обмежених платіжних послуг і колекторськими компаніями вимог законодавства України про захист прав споживачів, у тому числі на платіжному ринку, у відповідність до законів "Про фінансові послуги та фінансові компанії", "Про страхування", "Про кредитні спілки", які вводяться в дію з 1 січня 2024 року.

Відповідна постанова Правління НБУ "Про затвердження Змін до Положення про здійснення Національним банком України нагляду за додержанням об'єктами нагляду законодавства України про захист прав споживачів фінансових послуг та обмежених платіжних послуг, вимог щодо взаємодії із споживачами при врегулюванні простроченої заборгованості" від 27 листопада 2023 року № 152 набирає чинності з 1 січня 2024 року.

Регулятор пояснив, що зміни уточнюють і доповнюють мету, джерела інформації, види та форми документів, які складаються Національним банком під час здійснення безвиїзного нагляду за додержанням об'єктами нагляду законодавства України про захист прав споживачів фінансових/платіжних послуг.

Порядок нагляду з урахуванням зазначених змін визначено в Положенні про здійснення Національним банком України нагляду за додержанням об'єктами нагляду законодавства України про захист прав споживачів фінансових послуг та обмежених платіжних послуг, вимог щодо взаємодії із споживачами при врегулюванні простроченої заборгованості, затвердженому постановою Правління НБУ від 2 вересня 2022 року № 198 (у редакції постанови Правління НБУ від 28 вересня 2023 року № 118), зі змінами, внесеними постановою Правління НБУ від 27 листопада 2023 року № 152.

За матеріалами НБУ

Спробуйте LIGA360 PRO - рішення нового покоління для пошуку й аналізу інформації. Знаходьте відповіді, консультації експертів та алгоритми дій для вашої сфери діяльності. Більше переваг за посиланням.

Читайте також:

Нацбанк відновлює доступ до інформації про учасників ринку небанківських фінпослуг

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини