Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Нацбанк відновлює доступ до інформації про учасників ринку небанківських фінпослуг

Реклама

Національний банк відновлює доступ до даних з окремих реєстрів і переліків учасників ринків небанківських фінансових послуг, що був обмежений у березні 2022 року у зв'язку із запровадженням в Україні воєнного стану.

Йдеться про інформацію з Державного реєстру фінансових установ, Реєстру колекторських компаній, Державного реєстру страхових та перестрахових брокерів, переліку небанківських фінансових груп, Комплексної інформаційної системи Національного банку України тощо.

Відповідна постанова Правління НБУ від 28 листопада 2023 року № 154 "Про внесення змін до постанови Правління Національного банку України від 06 березня 2022 року № 39" набирає чинності з 30 листопада 2023 року.

Також запроваджується формат віддалених інспекційних перевірок. Регулятор зазначив, що такий формат дасть змогу уникнути зловживань з боку піднаглядних Національному банку установ. Зокрема, зміни місцезнаходження на населений пункт, уключений до Переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих Російською Федерацією, затвердженого наказом Мінреінтеграції від 22 грудня 2022 року № 309, що унеможливлює проведення інспекційних перевірок за місцезнаходженням такої установи.

Згідно з постановою повний доступ до інформації про небанківські установи буде відновлено протягом п'яти робочих днів з дня набрання нею чинності.

Небанківські фінансові установи, колекторські компанії та юридичні особи, які не є фінансовими установами, але мають право надавати окремі фінансові послуги, зобов'язані розмістити відомості про свою структуру власності на власному вебсайті в мережі Інтернет протягом 10 робочих днів із дня набрання чинності постановою.

За повідомленням Національного банку

Потрібно більше роз'яснень і аналітики щодо нормативного акта? Спробуйте Legal Solution. Воно допоможе швидко зорієнтуватися в складних правових питаннях та дізнатися, як саме застосовуються НПА у вашій галузі. Замовте рішення за посиланням.

Читайте також:

Президент підписав Держбюджет України на 2024: основні цифри

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини