Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Суддів Верховного Суду України зарахують до штату ВС у двадцятиденний строк з дня набрання чинності ухваленим Законом

21 листопада 2023, 17:46
277
0
Реклама

На засіданні 21 листопада Верховна Рада ухвалила Закон про внесення змін до розділу ХІІ «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про судоустрій і статус суддів» у зв'язку з Рішенням Конституційного Суду України від 18 лютого 2020 року №2-р/2020 щодо забезпечення безперервності здійснення правосуддя найвищим судом у системі судоустрою України (реєстр. №5456-д). Про це повідомила прес-служба Апарату ВР.

Так, вказаним Законом передбачено, що Голова Верховного Суду не пізніше ніж у двадцятиденний строк з дня набрання чинності цим Законом зараховує суддів Верховного Суду України до штату Верховного Суду у касаційний суд тієї спеціалізації, яка відповідає спеціалізації судової палати Верховного Суду України, в якій такий суддя здійснював правосуддя. Також до апарату Верховного Суду переводяться працівники апарату Верховного Суду України без обов'язкового проведення конкурсу на рівнозначні посади, за умови їх наявності.

Крім того, цим Законом передбачено, що судді Верховного Суду України, обрані на посади до набрання чинності Законом України «Про внесення змін до Конституції України (щодо правосуддя)», та судді Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ, Вищого господарського суду України, Вищого адміністративного суду України, переведені до інших судів, оцінюються Вищою кваліфікаційною комісією суддів України на відповідність займаній посаді за критеріями компетентності, професійної етики та доброчесності.

Також цим Законом визначено можливість та порядок переведення судді Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ, Вищого господарського суду України, Вищого адміністративного суду України до апеляційного суду чи місцевого суду, який відповідає спеціалізації такого судді в порядку, передбаченому статтями 53 та 82 цього Закону, без конкурсу і з урахуванням деяких особливостей.

Legal Solution допоможе кожному фахівцю, що потребує аналізу законодавства й пошуку НПА. Керівникам, юристам, бухгалтерам, кадровикам та іншим фахівцям. Замовте доступ за посиланням 

Як спрогнозувати ваші шанси на перемогу в суді? Скористайтеся ІТ-платформою LIGA360. Технології штучного інтелекту проаналізують вашу позовну заяву, щоб ви змогли оцінити перспективність справи й скоригувати аргументи. Деталі за посиланням.

Читайте також: ВС вказав, за якої умови видалення статті із сайту є належним способом захисту

Чи можна зі спадкоємців стягнути заборгованість по аліментам спадкодавця: рішення ВС

Нерухомий автомобіль, що завдав шкоди через його загоряння, є джерелом підвищеної небезпеки

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини