Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Депутати пропонують звузити перелік держорганів, для яких реєстрація в Електронному суді буде обов'язковою

Реклама

В Парламенті зареєстровано законопроєкт № 10087 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реєстрації електронного кабінету в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі".

Пропонується уточнити Господарський процесуальний кодекс України, Цивільний процесуальний кодекс України та Кодекс адміністративного судочинства України положеннями про те, що обов'язок реєстрації електронного кабінету стосується тих органів державної влади та інших державних органів, які зареєстровані за законодавством України як юридичні особи, а також тих юридичних осіб, які зареєстровані за законодавством України.

Автори законопроєкту зазначають, що відповідно до  Закону № 3200-IX «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обов'язкової реєстрації та використання електронних кабінетів в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами» органи державної влади та інші державні органи, а також інші юридичні особи реєструють електронний кабінет в обов'язковому порядку. Цей обов'язок стосується органів державної влади та інших державних органів, які не зареєстровані за законодавством України як юридичні особи, а також юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством іноземної держави.

"Проте зазначені суб'єкти з огляду на особливості свої діяльності та статусу не мають можливості отримати кваліфікований електронний підпис для реєстрації Електронного кабінету, а чинне Положення не передбачає можливості реєстрації у інший спосіб. Згідно з чинним законодавством України органи державної влади та інші державні органи, які не зареєстровані як юридичні особи, не можуть звернутися за отриманням кваліфікованого підпису бо вони не мають відповідного статусу. У зв'язку із вищевикладеним, покладення на зазначених суб'єктів обов'язку реєстрації в ЄСІТС може бути передчасним", - йдеться в пояснювальній записці до законопроєкту.

Детальніше про Закон № 3200 ми писали тут.

Усі інструменти для адвоката - у рішенні LIGA360: Адвокат НААУ. Стежте за подіями НААУ, відвідуйте навчальні програми ВША, отримуйте залікові бали в рамках підвищення кваліфікації та доступ до повної бази законодавства, судових рішень, експертної аналітики. Придбайте LIGA360: Адвокат НААУ прямо сьогодні.

Читайте також: Як адвокату зареєструвати електронний кабінет в ЄСІТС: НААУ підготувала покрокову відеоінструкцію

ВС роз'яснив, яка електронна адреса органу державної влади вважається офіційною

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини