Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

НБУ впровадив нові вимоги щодо здійснення банками фінансового моніторингу

Реклама

Національний банк установив додаткові вимоги щодо здійснення банками фінансового моніторингу.

Відповідна постанова Правління НБУ від 5 вересня 2023 року № 110 "Про затвердження Змін до Положення про здійснення банками фінансового моніторингу" набирає чинності з 7 вересня.

Новими вимогами:

  • установлено обов'язок для банків щодо реагування на випадки перевищення максимальної суми фінансових операцій, яка заявлена клієнтом. Така вимога не поширюється на клієнтів - фізичних осіб, які здійснюють звичайні фінансові операції на суми та в обсязі, що мають раціональне обґрунтування;

  • доповнено перелік індикаторів підозрілості, що стосуються фінансових операцій клієнта, а саме перевищення більше ніж у два рази на місяць максимальної суми фінансових операцій, заявленої клієнтом до встановлення ділових відносин / оновленої під час його обслуговування, та нетипова активність за рахунками клієнта.

Крім того, внесено уточнення до процедури здійснення банками належної перевірки клієнтів, які є електронними резидентами (е-резидентами), в частині ідентифікації та верифікації.

Також врегульовуються процедури віддаленого встановлення ділових відносин е-резидентами.

Нововведення сприятимуть підвищенню результативності заходів з фінансового моніторингу та створенню умов для сприяння зниженню ризиків відмивання коштів / фінансуванню тероризму та іншої незаконної діяльності, пояснив регулятор.

Довідково: Електронний резидент (е-резидент) - іноземець, який досяг 18-річного віку, не є податковим резидентом України, отримав відповідні кваліфіковані електронні довірчі послуги та інформація про якого внесена до інформаційної системи «Е-резидент».

За матеріалами Національного банку

Отримуй максимум інформації для ухвалення юридичних рішень. Усе законодавство й судова практика, аналітика й правова картина дня - є у рішенні LIGA360:Юрист. Замовте тестовий доступ за посиланням.

Читайте також:

Робота на підприємстві. Що має знати юрист?

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини