Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Неправдиве маркування «масла»: Верховний Суд залишив у силі штраф, накладений АМКУ на підприємство

Реклама

Верховний Суд постановою від 18 липня 2023 року залишив без задоволення касаційну скаргу ТОВ «Іва-Арт» у справі № 910/2730/21 про визнання протиправним та скасування рішення Антимонопольного комітету від 10.12.2020 № 771-р. Також залишено без змін постанову Північного апеляційного господарського суду та рішення Господарського суду міста Києва, якими було відмовлено у задоволенні позовних вимог ТОВ «Іва-Арт».

Антимонопольний комітет нагадав, що рішенням від 10.12.2020 № 771-р визнав ТОВ "Іва-Арт" причетним до вчинення порушення, передбаченого статтею 15-1 Закону «Про захист від недобросовісної конкуренції», - поширення на упаковках (етикетках) виробленого ним продукту та в документації щодо цього продукту інформації, що вводить в оману. Йдеться про повідомлення невизначеному колу осіб неправдивих відомостей щодо назви продукту та характеристик: «Масло», «ДСТУ 4399:2005». За результатами аналізів цієї продукції було встановлено, що у своєму складі вона містить рослинні та сторонні жири.

ДСТУ 4399:2005, серед іншого, забороняє застосовувати для виробництва масла будь-які жири та вершки, крім тих, що отримані з коров'ячого молока. При наявності будь-яких інших жирів, крім молочних, така продукція вже не може називатися «маслом».

Зазначення на упаковці неправдивої інформації про склад продукту є проявом недобросовісної конкуренції, яке може вплинути на наміри невизначеного кола осіб придбати його. За порушення Комітет оштрафував відповідача на 2 800 000 гривень.

ТОВ «Іва-Арт» не погодилося з рішенням АМКУ та оскаржувало його у судовому порядку. Суди першої та апеляційної інстанції визнали рішення Комітету правомірним. Також Північний апеляційний господарський суд рішенням від 11 квітня 2023 року відмовив у задоволенні апеляційної скарги ТОВ «Іва-Арт».

А ви впевнені у зв'язках бізнес-партнерів? Перевірити наявність російського і білоруського сліду компаній допоможе CONTR AGENT у LIGA360. Замов сьогодні на вигідних умовах.

Читайте також:

Набув чинності Закон "Про управління відходами"

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини