Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Суддю Світлану Федорець відсторонено від здійснення правосуддя: ВРП

Реклама

Вища рада правосуддя повідомила, що задовольнила клопотання Генерального прокурора Андрія Костіна та тимчасово, до 3 вересня 2023 року, відсторонила суддю Якимівського районного суду Запорізької області Федорець Світлану Володимирівну, відряджену до Звенигородського районного суду Черкаської області, від здійснення правосуддя у зв'язку з притягненням до кримінальної відповідальності.

ВРП надала згоду на утримання під вартою судді Світлани Федорець 5 липня 2023 року.

Світлана Федорець підозрюється у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого частиною третьою статті 436-2 Кримінального кодексу, а саме у виправдовуванні, запереченні збройної агресії російської федерації проти України, розпочатої у 2014 році, виправдовуванні, визнанні правомірною тимчасової окупації частини території України, вчинених службовою особою повторно, за що передбачено покарання від 5 до 8 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

Відповідно до статті 219 Кримінального процесуального кодексу досудове розслідування повинно бути закінчено протягом двох місяців з дня повідомлення особі про підозру у вчиненні злочину.

Оскільки судді Світлані Федорець повідомлено про підозру 4 липня 2023 року, Вища рада правосуддя до 3 вересня 2023 року відсторонила її від здійснення правосуддя.

ВРП вважає мотиви, наведені у клопотанні про тимчасове відсторонення судді від здійснення правосуддя, обґрунтованими та такими, що підтверджуються матеріалами, долученими до клопотання.

Інформація працюватиме на вас - з рішенням LIGA360:Юрист. Здійснюйте legal research українського законодавства й судової практики, прогнозуйте результати судових справ, читайте експертну аналітику з "гарячих" тем. Замовте тестовий доступ за посиланням.

Читайте також:

З 7 липня судді отримали доступ до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини