Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Нацбанк скасував перелік ознак незначного зношення іноземних банкнот

Реклама

Раніше ЮРЛІГА писала: Голова Комітету ВР з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев повідомив, що державні банки та фінансові компанії днями отримають жорсткі попередження про неприпустимість стягнення додаткових комісій при обміні валюти, безпідставно кваліфікованої обмінниками як "зношена" (детальніше).

Також Національний банк здійснив комплекс заходів, спрямованих на вирішення ситуації.

1. Ухвалені зміни до нормативно-правої бази, якими скасовано перелік ознак незначного зношення банкнот.

Зазначається, що регулятор заборонив банкам та небанківським установам відмовляти клієнтам у обміні іноземної валюти, яка за дизайном і елементами захисту повністю відповідає зразкам та описам іноземних центральних банків, та справжність якої підтверджена з використанням відповідного обладнання.

З банкнотами, які мають ознаки значного зношення, мають здійснюватися операції інкасо за тарифами банків та небанківських фінансової установ. Банки та небанківські установи, які проводять такі операції, повинні обов'язково розмістити в касі в доступному для клієнтів місці чіткий перелік ознак значного зношення банкнот, тарифи інкасо.

2. Банкам та небанківським установам під час здійснення валютно-обмінних операцій заборонено встановлювати обмеження щодо номіналу та року емісії банкнот іноземної валюти, які є законним платіжним засобом на території відповідної іноземної держави.

"В разі порушення такі дії розцінюватимуться не лише як недотримання регуляторних вимог НБУ, але і як потенційна ознака шахрайської діяльності", - зазначили в Нацбанку.

3. За фактами порушень нормативно-правових вимог Національного банку, викладених у зверненнях споживачів фінансових послуг, запроваджено посилений контроль та вживатимуться належні заходи впливу (включаючи зупинення можливості здійснення окремих видів валютних операцій).

Зокрема, Національний банк в залежності від рівня вчиненого правопорушення, з дотриманням принципу адекватності, застосовуватиме заходи впливу, які передбачають максимальний розмір штрафу:

  • до банків - у розмірі до 400 000 гривень і планується його збільшення за суттєві порушення;

  • до небанківських фінансових установ - у розмірі до 5% від розміру власного капіталу установи.

"У разі порушення прав споживача банком або небанківською фінансовою установою споживачеві варто звернутися зі скаргою до керівництва такого банку чи небанківської фінансової установи. Якщо немає реакції з боку керівництва, слід звернутися до Національного банку. Детальну інформацію про оформлення звернення до Національного банку можна знайти тут", - йдеться в повідомленні.

Інформація працюватиме на вас - з рішенням LIGA360:Юрист. Здійснюйте legal research українського законодавства й судової практики, прогнозуйте результати судових справ, читайте експертну аналітику з "гарячих" тем. Замовте тестовий доступ за посиланням. 

Читайте також:

Нацбанк не збиратиме дані про всі платежі фізичних осіб

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини