Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Нацбанк не збиратиме дані про всі платежі фізичних осіб

Реклама

Інформація про те, що Національний банк України збиратиме дані про всі платежі фізичних осіб, не відповідає дійсності.

У листі НБУ № 25-0005/38228, який викликав резонанс у ЗМІ, не йдеться про фізичних осіб, роз'яснив регулятор.

Запитувані дані не передбачають збору інформації, персональних даних фізичних осіб, звернув увагу Нацбанк.

Національний банк повідомив, що з метою посилення нагляду з грудня 2022 року на періодичній основі отримує узагальнену інформацію від банків-еквайрів виключно щодо суб'єктів господарської діяльності, надавачів платіжних послуг - юридичних осіб, які користуються послугами банків з електронної комерції.

Національний банк надіслав банкам лист-нагадування № 25-0005/38228, мета якого - звернути увагу на необхідність своєчасного і коректного надання інформації згідно з вимогами, визначеними в попередніх листах.

Національний банк використовує зазначену інформацію виключно в наглядових цілях з метою посилення контролю за дотриманням банками вимог законодавства України.

Аналіз такої узагальненої інформації дав змогу НБУ виявити проблематику використання послуг банків, у тому числі електронної комерції, з метою обслуговування тіньового ринку, зокрема обслуговування діяльності нелегального грального бізнесу, інформує регулятор.

Зараз Нацбанк продовжує здійснення перевірок низки банків і небанківських фінансових установ, діяльність яких може містити ознаки порушення законодавства України у сфері протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення та у сфері платіжного законодавства.

Зазначені дії, за оцінками Мінфіну, сприяли значному збільшенню податкових надходжень до бюджету. Так, за перші п'ять місяців 2023 року було перераховано до бюджету за організацію азартних ігор 2 млрд 378 млн грн, водночас за весь 2022 рік - лише 731 млн грн (з яких 220 млн грн надійшли у грудні - тобто з моменту початку посиленого нагляду з боку НБУ), а за 2021 рік - лише 205 млн грн.

Перевірте, як змінився фінансово-майновий стан ваших партнерів та конкурентів у 2022 році. Всі показники проаналізує за вас LIGA360. Капітал, динаміка активів та поточної кредиторської заборгованості тощо. Замовте LIGA360 прямо сьогодні.

Читайте також:

Банкам рекомендовано враховувати факти включення їхніх клієнтів до санкційних списків іноземних держав

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини