Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Закон про зміни щодо нотаріальних та реєстраційних дій при набутті прав на землю набрав чинності

Реклама

8 червня набрав чинності Закон № 3065-ІХ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення правового регулювання вчинення нотаріальних та реєстраційних дій при набутті прав на земельні ділянки».

Нагадаємо, документ було офіційно опубліковано в газеті «Голос України» № 113 (8130) 7 червня 2023 року.

Нотаріальна палата інформує, що Закон № 3065-ІХ вносить зміни, зокрема, до:

- Земельного кодексу України;

- Закону «Про іпотеку»;

- Закону «Про оренду землі»;

- Закону «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень»;

- Закону «Про оренду державного та комунального майна».

Частина друга статті 130 ЗК доповнена новим абзацом, відповідно до якого для визначення загальної площі земельних ділянок с/г призначення у власності громадянина України площа земельних ділянок сільськогосподарського призначення, що належать на праві спільної сумісної власності подружжю, враховується у загальній площі земельних ділянок лише того з подружжя (колишнього подружжя), за яким зареєстровано право власності.

Частину четверту статті 130 ЗК доповнено абзацами, згідно з якими перевірки відповідності набувача або власника земельної ділянки с/г призначення вимогам, визначеним цією статтею, у визначеному Кабміном порядку, не здійснюється при набутті у власність земельних ділянок с/г призначення площею:

- для ведення садівництва - не більше 0,25 гектара;

- для ведення ОСГ, розташованих у межах населених пунктів, - не більше 2 гектарів.

При набутті у власність земельної ділянки с/г призначення без здійснення перевірки набувач до вчинення правочину про перехід права власності подає нотаріусу, який посвідчує відповідний правочин, або нотаріусу, який його заміщує, заяву про дотримання вимог цієї статті, справжність підпису на якій засвідчується нотаріально.

Суттєві зміни внесено до статті 130-1 ЗК, яка регулює переважне право купівлі земельної ділянки с/г призначення, зазначає Нотаріальна палата України.

Відповідно до пункту 1 розділу ІІ Закону № 3065-ІХ цей Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування, тобто 8 червня 2023 року.

Попередьте незаконні дії з об'єктами нерухомості та діяльність "чорних реєстраторів". Налаштуйте моніторинг в SMS-Маяк та отримуйте сповіщення про будь-які дії щодо майна компанії. Деталі за посиланням.

Читайте також:

Нова практика Верховного Суду в сімейних справах за часів воєнного стану

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини