Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Обмін відомостями уповноваженими установами щодо рахунків нерезидентів у гривні відбуватиметься в новому реєстрі

Реклама

Нацбанк відповідно до вимог Закону "Про валюту і валютні операції" (далі - Закон про валюту) запровадив порядок обміну уповноваженими установами інформацією про гривневі рахунки їх клієнтів чи користувачів, що є нерезидентами.

З цією метою регулятор розробив автоматизовану інформаційну систему "Реєстр рахунків нерезидентів" (далі - Реєстр) на платформі блокчейн Hyperledger fabric.

Відповідну постанову Правління НБУ № 72 "Про затвердження Положення про інформаційну взаємодію уповноважених установ щодо рахунків нерезидентів у гривні та внесення зміни до Положення про валютний нагляд" ухвалено 30 травня 2023 року.

Документ набирає чинності з дня, наступного за днем офіційного опублікування (1 червня 2023 року), крім:

1) пункту 1 постанови, який набирає чинності з 1 серпня 2023 року;

2) пункту 2 постанови, який набирає чинності з 1 жовтня 2023 року.

Регулятор нагадав, що відповідно до Закону про валюту операція з переказу коштів у гривні за участю нерезидента є валютною операцією, що підлягає валютному нагляду. Якщо інформації про резидентність отримувача немає, уповноважена установа, що обслуговує платника, не може чітко ідентифікувати, чи є така операція валютною, чи ні. Це зумовлює ризик невиконання цією установою функцій агента валютного нагляду.

Зазначається, що функціонування Реєстру необхідне, щоб мінімізувати вищезазначені ризики та вдосконалити умови проведення валютного нагляду уповноваженими установами за операціями в гривні, що здійснюються за участю нерезидентів через ці установи.

Для виконання вимог Закону про валюту Національний банк:

  • врегулював порядок інформаційної взаємодії уповноважених установ щодо відкритих у цих установах рахунків нерезидентів у гривні з використанням Реєстру;

  • зобов'язав уповноважені установи надавати до Реєстру інформацію за усіма відкритими в цих установах банківськими чи платіжними рахунками, власниками яких є нерезиденти;

  • надав можливість уповноваженій установі безоплатно отримувати інформацію з Реєстру про належність рахунку в гривні власнику-нерезиденту під час виконання функцій агента валютного нагляду.

Інформація щодо рахунків нерезидентів зберігатиметься в Реєстрі в зашифрованому за допомогою хеш-функції вигляді без можливості зчитування відомостей про рахунок клієнта.

З 1 жовтня 2023 року Реєстр функціонуватиме в повному обсязі, включно з можливістю отримання уповноваженими установами інформації про належність рахунків у гривні до банківських чи платіжних рахунків, власниками яких є нерезиденти.

За повідомленням Національного банку

Запропонуйте своїй команді універсальний і зручний інструмент для роботи - рішення LIGA360. Придбайте його для 10 користувачів за ціною 3! На вибір - рішення для керівників, юристів, бухгалтерів та HR. Деталі акції.

Читайте також:

Обшук під час війни: алгоритм дій

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини