Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Конфісковано п’ять земельних ділянок, що належали громадянам рф: рішення суду

Реклама

Городоцький районний суд Хмельницької області задовольнив позови прокурора - конфіскував у власність держави земельні ділянки площею 0,0654 га, 1,6935 га, 1,0697 га, 2,1642 га, що знаходяться на території сіл Іванківці та Курівка Сатанівської ОТГ, та 1,4091 га - у с. Лісогірка Городоцької ОТГ Хмельницької області.

Про це інформує пресслужба Хмельницького апеляційного суду.

З позовами до суду звернувся керівник Волочиської окружної прокуратури в інтересах держави і просив конфіскувати ці земельні ділянки, оскільки їхні власники - іноземні громадяни, котрі протягом року після набуття права власності на землю сільськогосподарського призначення не відчужили її, що є порушенням Конституції та законів України.

Як встановив суд, ці земельні ділянки перебувають у власності громадян рф. Вони отримали їх у спадок й віддали у строкову оренду агропідприємствам.

Суд зауважив, що за Земельним кодексом землі сільськогосподарського призначення, прийняті у спадщину іноземними громадянами, а також особами без громадянства, протягом року підлягають відчуженню.

«Якщо до особи переходить право власності на земельну ділянку, яка за цим Кодексом не може набуватися нею у власність, ця ділянка підлягає відчуженню її власником протягом року з моменту переходу такого права. У разі, якщо відповідно до закону власник земельної ділянки зобов'язаний відчужити її протягом певного строку і земельна ділянка не була відчужена ним протягом такого строку, така ділянка підлягає конфіскації за рішенням суду (ч. ч. 1, 2 ст. 145 ЗК України)», - зазначив суд.

Зважаючи на те, що громадяни рф упродовж року після набуття права власності на земельні ділянки сільськогосподарського призначення не відчужили їх, суд дійшов висновку про наявність підстав для конфіскації землі у власність держави.

Перевірити компанію у санкційних списках та її зв'язки з рф та рб можна з LIGA360. Захистіться від токсичних бізнес-зв'язків прямо сьогодні.

Читайте також:

Обшук на підприємстві: поради юриста

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини