Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Особливості надання послуг у сфері енергетики має перевірити Конституційний Суд: НААУ

Реклама

Законодавча ініціатива зі встановлення особливостей провадження господарської діяльності з надання деяких послуг у сфері енергетики та комунальних послуг в умовах воєнного стану суперечить Конституції в частині розширення повноважень Кабміну.

На це звернув увагу Комітет Національної асоціації адвокатів України з енергетичного права за підсумками аналізу проекту Закону № 9236 «Про внесення змін до Закону України «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України» щодо особливостей провадження господарської діяльності з надання деяких послуг у сфері енергетики та комунальних послуг в умовах воєнного стану».

Документом, зокрема, запропоновано закріпити у вказаному законі повноваження Кабінету Міністрів визначати:

  • особливості здійснення суб'єктами господарювання господарської діяльності у сферах енергетики та комунальних послуг та порядок компенсації збитків, отриманих такими суб'єктами на територіях, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих Російською Федерацією після 24 лютого 2022 року, від провадження діяльності з виробництва, передачі, розподілу та постачання електричної енергії, транспортування, розподілу та постачання природного газу;

  • особливості надання комунальних послуг з постачання теплової енергії, постачання гарячої води, централізованого водопостачання та централізованого водовідведення на таких територіях.

Передбачено, що у разі ухвалення Кабміном таких рішень орган ліцензування (Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг) затверджуватиме відповідні порядки обліку послуг.

У Комітеті НААУ не підтримали цю ініціативу, адже вона суперечить Конституції, законам «Про Кабінет Міністрів України», «Про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг» та «Про правовий режим воєнного стану». Також там зауважили, що оскільки законопроєкт передбачає перебирання Кабміном на себе функції державного регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, порушуючи особливий статусу Регулятора, він має отримати відповідний висновок Конституційного Суду України.

Із зауваженнями до проекту № 9236, надісланими до Комітету Верховної Ради з питань прав людини, деокупації та реінтеграції ТОТ, нацменшин і міжнаціональних відносин, можна ознайомитися за посиланням.

За повідомленням НААУ

Секрет успіху адвоката НААУ - у рішенні LIGA360. Аналіз судових рішень й законодавства, моніторинги й правові сервіси, доступ до кабінету НААУ та Електронного суду. Замов сьогодні та виконуй робочі завдання ефективніше.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини