Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Як перевірити свій кредитний рейтинг: роз'яснення Мін'юсту

Реклама

Перед тим, як видати кредит, фінансові установи перевіряють кредитну історію потенційного позичальника. Адже саме оцінка кредитної історії є одним із основних факторів під час ухвалення рішення щодо видачі кредиту.

Фахівці Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ) поінформували, що це можна зробити і самостійно.

Відтак, кредитна історія - це досьє про всі поточні та сплачені кредити позичальника, яке містить інформацію про те, наскільки сумлінно та вчасно погашалась заборгованість. Кредитна історія відображає дисципліну погашення кредитів позичальником і містить інформацію щодо поручительства.

Хто має доступ до кредитної історії?

  • Власник кредитної історії.

  • Установи, які мають відповідну згоду від власника.

В Україні зареєстровані сім бюро кредитних історій, з яких активними учасниками ринку нині є п'ять: ПрАТ "Перше всеукраїнське бюро кредитних історій", ТОВ "Бюро кредитних історій "Українське кредитне бюро", ТОВ "Українське бюро кредитних історій", ПрАТ "Міжнародне бюро кредитних історій" і ТОВ "Онлайн бюро кредитних історій".

За законодавством один раз упродовж календарного року записи щодо власних кредитів можна отримати безкоштовно. Усі подальші звернення впродовж року будуть платними.

Ще можна під'єднати SMS-інформування та бути в курсі будь-яких подій щодо кредитної історії. Ця послуга допомагає запобігти випадковим простроченням, захиститись від шахрайства та перевірок кредитної історії без вашої згоди, але вона є платною.

Таким чином можна виявити і факт шахрайства.

Якщо виявилося, що хтось оформив на ваше ім'я кредит, потрібно звернутися з відповідною заявою до правоохоронних органів.

Якщо потрібна правова допомога чи консультація адвоката від держави, фахівці Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ) радять звертатися до центрів надання БПД 0800 213 103.

Не пропусти жодної важливої зміни для бізнесу з LIGA360. Налаштуй моніторинг згадок у ЗМІ, змін конкурентів, законодавства та статусів об'єктів нерухомості. Спробуй прямо сьогодні.

Читайте також:

Податкові перевірки під час воєнного стану

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини