Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Уряд обмежив виїзд за кордон посадовцям і держслужбовцям

Реклама

Кабінет Міністрів уніс зміни до Правил перетинання державного кордону громадянами України, затверджених постановою від 27 січня 1995 року № 57.

Відповідна урядова постанова від 27 січня 2023 року № 69 набрала чинності 28 січня.

Документ ухвалено на виконання рішення Ради національної безпеки і оборони від 23.01.2023, введеного в дію Указом Президента № 27/2023.

Держприкордонслужба поінформувала: зміни передбачають, що виїзд за кордон народних депутатів і депутатів місцевих рад, суддів, прокурорів, державних службовців, заброньованих за відповідними органами працівників та інших категорій осіб, може здійснюватись виключно у службове відрядження.

Уряд передбачив низку винятків із загального правила, коли такий виїзд здійснюється:

  • у виняткових випадках жінки та/або чоловіка, який є одиноким батьком, з числа зазначених у цьому пункті осіб, які мають дитину/дітей віком до 18 років (включно), з метою відвідування таких дітей, які перебувають за межами України, або для супроводження таких дітей для виїзду за межі України;

  • для лікування за кордоном - за наявності документів, які дають право на виїзд з України і в'їзд в Україну, та листа Міністра охорони здоров'я про погоджений з іноземною стороною перелік осіб, яких заклади охорони здоров'я іноземних держав можуть прийняти на лікування за кордоном. У такому випадку виїзд дозволяється у супроводі одного з членів сім'ї першого ступеня споріднення;

  • на підставі окремого рішення Голови Державної прикордонної служби України, у разі якщо за кордоном помер один із членів сім'ї особи першого або другого ступеня споріднення.

Також постановою № 69 врегульовано порядок виїзду військовослужбовців через державний кордон, який здійснюється на підставі прийнятих Міністром оборони, керівником іншого утвореного відповідно до закону військового формування, керівником правоохоронного органу спеціального призначення, керівником розвідувального органу рішень щодо виконання завдань у сфері безпеки і оборони.

Крім того, Кабінет Міністрів визначив керівникам відповідних організацій в триденний термін надати списки осіб, яких стосуються зміни до постанови.

Витрачаєш багато часу на аналіз законодавства? Спробуй найзручніші інструменти legal research в LIGA360. Миттєвий пошук серед мільйонів документів. Для кожного НПА - пов'язана аналітика, законодавство та судові справи. Дізнайся більше переваг за посиланням.

Читайте також:

Держслужбовці зможуть виїжджати за межі України виключно у службові відрядження: рішення РНБО

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини