Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Податківці вказали, за легкові автомобілі якої вартості необхідно сплачувати транспортний податок у 2023 році

Реклама

Фахівці Головного управління ДПС у Чернівецькій області нагадали, що платниками транспортного податку є фізичні та юридичні особи, в тому числі нерезиденти, які мають зареєстровані в Україні згідно з чинним законодавством власні легкові автомобілі, з року випуску яких минуло не більше п'яти років (включно) та середньоринкова вартість яких становить понад 375 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року: у 2023 році - 2 512 500 гривень (п. 267.2 ПКУ).

Щороку до 1 лютого податкового (звітного) року Мінекономіки на своєму офіційному веб-сайті розміщує перелік таких легкових автомобілів, за методикою, затвердженою Кабінетом Міністрів, станом на 1 січня податкового (звітного) року виходячи з марки, моделі, року випуску, об'єму циліндрів двигуна, типу пального.

Ставка податку встановлюється з розрахунку на календарний рік у розмірі 25000 гривень за кожен легковий автомобіль, що є об'єктом оподаткування.

Обчислення суми податку з об'єкта/об'єктів оподаткування фізичних осіб здійснюється контролюючим органом за податковою адресою (місцем реєстрації) платника податку, зазначеною в реєстраційних документах на об'єкт оподаткування.

Підставою для сплати є податкове/податкові повідомлення-рішення про сплату суми/сум податку разом з детальним розрахунком суми/сум податку та відповідні платіжні реквізити, яке надсилається платнику податку контролюючим органом до 1 липня року базового податкового (звітного) періоду (року).

Щодо платників податку - юридичних осіб, то вони самостійно обчислюють суму транспортного податку станом на 1 січня звітного року і не пізніше 20 лютого 2023 року зобов'язані подати контролюючому органу за місцем реєстрації об'єкта оподаткування декларацію за встановленою формою, з розбивкою річної суми рівними частками поквартально.

Також платникам - юридичним особам необхідно врахувати, що затверджено нову форму Податкової декларації з транспортного податку (наказ Міністерства фінансів від 30.11.2022 № 401 зі змінами, внесеними наказом Міністерства фінансів від 20.12.2022 № 444.

Транспортний податок сплачується за місцем реєстрації об'єктів оподаткування і зараховується до відповідного місцевого бюджету згідно з положеннями Бюджетного кодексу: зокрема, фізичними особами - протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення; юридичними особами - авансовими внесками щокварталу до 30 числа місяця, що наступає за звітним кварталом, які відображені в річній податковій декларації.

Будьте готовими до перевірок контролюючих органів у 2023 році! Модуль "Мистецтво оборони" у LIGA360 надасть відповіді, як захистити бізнес правовим шляхом. Замовте прямо сьогодні.

Читайте також:

З 1 січня змінився розмір пенсійного збору при першій реєстрації легкового авто

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини