Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Опубліковано огляд актуальної судової практики ККС ВС за листопад 2022 року

Реклама

Верховний Суд оприлюднив огляд актуальної судової практики Касаційного кримінального суду у складі ВС (йдеться про рішення, внесені до ЄДРСР за листопад 2022 року).

Огляд містить найважливіші правові позиції та висновки з кримінального й кримінального процесуального права, які матимуть значення для формування єдності судової практики, інформує пресслужба Верховного Суду.

Зокрема, у сфері кримінального права констатовано, що:

- погашення судимості на підставі п. 2-1 ч. 1 ст. 89 КК України не звільняє суд від обов'язку застосувати положення ч. 4 ст. 70 цього Кодексу й зарахувати в строк покарання, остаточно призначеного за сукупністю кримінальних проступків, покарання, відбуте повністю за попереднім вироком;

- до офіційних документів як предметів складу кримінальних правопорушень варто зараховувати акт приймання-передачі товару, який підтверджує перехід права власності на цей товар від продавця до покупця, й електронний журнал пасажирського пропускного пункту автоматизованої системи митного оформлення «Інспектор»;

- не вважається офіційним документом заява на отримання грошової допомоги внутрішньо переміщеним особам, яка посвідчується особою від свого імені та не зумовлює настання юридичних наслідків.

У сфері кримінального процесуального права, серед іншого, зроблено такі висновки:

- ухвалення судом рішення про здійснення дистанційного судового провадження, в якому поза межами приміщення суду перебуває обвинувачений, який заявив клопотання про безпосередню участь у судовому розгляді, крім випадків здійснення дистанційного судового провадження в умовах воєнного стану, згідно з приписами ст. 412 КПК є істотним порушенням вимог кримінального процесуального закону;

- строк із дня ухвалення постанови про зупинення кримінального провадження до ухвалення постанови про відновлення кримінального провадження, а також строк ознайомлення з матеріалами досудового розслідування сторонами кримінального провадження в порядку, передбаченому ст. 290 КПК України, не зараховуються у строки, передбачені цією статтею.

Витрачаєш багато часу на аналіз законодавства? Спробуй найзручніші інструменти legal research в LIGA360. Миттєвий пошук серед мільйонів документів. Для кожного НПА - пов'язана аналітика, законодавство та судові справи. Дізнайся більше переваг за посиланням.

Читайте також:

Верховний Суд опублікував дайджест правових позицій ВП ВС за листопад 2022 року

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини