Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Самочинне будівництво пропонують карати позбавленням волі на строк до 5 років

Реклама

Самочинне будівництво будівель або споруд пропонують карати позбавленням волі на строк від трьох до п'яти років у разі, якщо ці дії створили небезпеку чи призвели до настання тяжких технологічних аварій, екологічних катастроф, загибелі або масового захворювання населення.

Таку норму містить законопроєкт № 5877 про зміни до Кримінального кодексу України та Кодексу про адміністративні правопорушення у будівельній сфері. Документ було прийнято за основу 15 грудня 2021 року (детальніше).

Як повідомила голова Комітету ВРУ з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування, голова партії «Слуга Народу» Олена Шуляк, цей документ - логічне продовження законопроєкту № 5655 про містобудування.

Згідно із законопроєктом самочинне будівництво на самовільно зайнятих земельних ділянках, яким завдано значної шкоди її законному власнику, каратиметься штрафом від п'яти тисяч до десяти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до трьох років.

Також документом передбачено тимчасовий арешт об'єктів незаконного будівництва, який накладається на період розгляду справи до виконання постанови про адміністративне правопорушення. Тобто мова про тимчасове позбавлення можливості відчуження, користування та розпорядження такими об'єктами з метою припинення правопорушення та відшкодування заподіяних збитків.

Як повідомлялося раніше, законопроєкт № 5877 є доповненням до базового документа реформи містобудування, законопроєкту № 5655, прийнятого Парламентом 13 грудня 2022 року. Включити його положення до самого № 5655 було неможливо, оскільки зміни до Кримінального кодексу обов'язково мають проводитися окремими законами.

Детальний аналіз Закону на базі проєкту № 5655 читайте в аналітичному матеріалі Івана Топора, старшого юриста ЮКК «Де-юре».

А ви впевнені у зв'язках бізнес-партнерів? Перевірити наявність російського і білоруського сліду компаній допоможе CONTR AGENT у LIGA360. Замов сьогодні на вигідних умовах.

Читайте також:

Особливості договору купівлі-продажу майбутнього об'єкта нерухомості

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини