Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

В Україні з'явиться реєстр пунктів обміну іноземної валюти

Реклама

Нацбанк врегулював практичні питання формування та ведення Реєстру пунктів обміну іноземної валюти (далі - Реєстр). Про це повідомила прес-служба регулятора.

Це передбачено постановою правління НБУ від 30 грудня 2022 року № 254 "Про затвердження Положення про Реєстр пунктів обміну іноземної валюти та внесення змін до деяких нормативно-правових актів Національного банку України", яка набула чинності 1 січня 2023 року.

"Необхідність запровадження Реєстру зумовлена введенням в дію з 1 січня 2023 року Закону України "Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо особливостей оподаткування діяльності з торгівлі валютними цінностями у готівковій формі". Закон визначає особливості оподаткування податком на прибуток підприємств банків, небанківських фінансових установ та операторів поштового зв'язку, які здійснюють обмін валют. Отже, виникла потреба в реєстрації таких платників податку на прибуток", - йдеться в повідомленні.

Реєстр міститиме інформацію про структурні та відокремлені підрозділи банків, небанківських фінансових установ, операторів поштового зв'язку, яким надано право здійснювати обмін валют.

Відокремлені підрозділи банку та структурні підрозділи оператора поштового зв'язку включатимуться до Реєстру за умови використання зовнішньої реклами, табличок, вивісок або інших засобів для рекламування діяльності з обміну валют як поза межами, так і безпосередньо у приміщеннях, в яких вони розташовані. 

Банки, небанківські установи та оператори поштового зв'язку повідомлятимуть Національний банк про:

  • початок роботи;

  • припинення діяльності;

  • зміни в інформації про кожен пункт обміну іноземної валюти.

Ці дані вноситимуться до Реєстру та актуалізуватимуться в разі потреби.

Нацбанк щомісяця до 10 числа (включно) розміщуватиме інформацію з Реєстру станом на 01 число поточного місяця на сторінках офіційного Інтернет-представництва Національного банку.

Потрібно знайти судове рішення за НПА чи контекстом? LIGA360 має 35 смарт-фільтрів для пошуку справ. Аналізуй судову практику в один клік.

Читайте також: Нацбанк спростив валютні обмеження для імпорту товарної продукції

Форс-мажор під час війни: огляд судової практики

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини