Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

НКЦПФР вводить процедуру моніторингу відповідності осіб займаним посадам у профучасниках під час війни

Реклама

Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку робить черговий крок у скороченні регуляторного впливу задля полегшення діяльності учасників ринків.

З цією метою Комісія схвалила рішення від 11 листопада 2022 року № 1339, яке запроваджує процедуру моніторингу відповідності осіб займаним посадам у професійних учасниках ринків капіталу та організованих товарних ринків у період дії воєнного стану та затверджує відповідний Порядок.

Фахівцям профучасників, що здійснюють діяльність на ринках капіталу та організованих товарних ринках, не потрібно проходити погодження.

Крім того, на період дії воєнного стану Комісія не застосовуватиме норму щодо мінімальної кількості сертифікованих спеціалістів, які мають бути в ліцензіата. Відповідальність за те, що фахівець має належну кваліфікацію, ділову репутацію та відсутність конфлікту інтересів, а також якість кадрів загалом покладається на керівника профучасника.

Також тимчасово регулятор не вимагатиме дотримання норм Порядку погодження кандидатур керівників фондових бірж і вимог до таких керівників під час їх перебування на посаді.

Комісія на час війни залишає за собою право здійснювати моніторинг відповідності займаним посадам та вимогам лише обмеженого переліку посадових осіб:

- голови та членів наглядової ради або іншого органу, відповідального за здійснення нагляду;

- голови та членів колегіального виконавчого органу;

- особи, яка здійснює повноваження одноосібного виконавчого органу, та її заступників.

Важливо, що на ці позиції не можуть призначатися громадяни російської федерації та республіки білорусь. Виняток - проживання в Україні на законних підставах.

Особи, призначені на вказані посади, після набрання чинності рішенням № 1339 повинні виконувати дії відповідно до вимог Порядку та в установлені ним строки.

Комісія звернула увагу, що попереднє рішення НКЦПФР від 27 жовтня 2022 року № 1272 втратило чинність.

За повідомленням НКЦПФР

Отримуй максимум інформації для ухвалення юридичних рішень. Усе законодавство й судова практика, аналітика й правова картина дня - є у рішенні LIGA360:Юрист. Замов прямо сьогодні.

Читайте також:

НКЦПФР внесла зміни до Положення про фінмоніторинг

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини