Міністерство юстиції в листі № 97075/37.3/32-22 повідомило про особливості формування та проведення перевірки нотаріального документа з QR-кодом.
Правила формування та проведення перевірки нотаріального документа з електронним ідентифікатором затверджено урядовою постановою від 1 липня 2022 року № 745.
Підключення нотаріусів до сервісу формування нотаріальних документів з QR-кодом у складі Системи е-нотаріату буде проходити поетапно, в режимі дослідної експлуатації.
Початок функціонування сервісу, до якого наразі будуть підключені всі нотаріуси Києва, заплановано з 26 жовтня 2022 року.
Перелік нотаріальних документів, які формуються з електронним ідентифікатором, затверджено наказом Мін'юсту від 22 липня 2022 № 3081/5.
Інструкція до сервісу формування нотаріальних документів з QR-кодом розміщена на вебсайті ДП «НАІС».
Формування та проведення перевірки нотаріального документа з QR-кодом здійснюється безоплатно.
Мін'юст наголошує, що відсутність можливості перевірити QR-код або відмова особи, щодо якої вчинено нотаріальну дію, у наданні згоди на надання електронної копії нотаріального документа заінтересованій особі, не впливає на чинність нотаріального документа та не може бути підставою для відмови у його прийнятті.
За повідомленням Нотаріальної палати України
Тільки в жовтні скористайся спеціальною пропозицією LIGA ZAKON до Дня юриста. Оплачуй два рішення LIGA360 для юриста чи юрисконсульта, а третє отримуй у подарунок. Деталі за посиланням.
Читайте також:
Мін'юст затвердив перелік нотаріальних документів, які формуються з електронним ідентифікатором
У "Дії" можна буде перевірити справжність нотаріальних документів
Запуск сервісу «Накладання QR-кодів на нотаріальні документи» відбудеться з 26 жовтня: НПУ