Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

У "Дії" можна буде перевірити справжність нотаріальних документів

Реклама

Раніше ми писали, що перевірити оригінальність нотаріально посвідченого документа з електронним ідентифікатором (QR-кодом) в Єдиній державній електронній системі е-нотаріату, а також отримати його електронну копію можна буде онлайн за допомогою мобільного застосунку Дія.

Про це йдеться в постанові Кабміну № 745 "Про затвердження Правил формування та проведення перевірки нотаріального документа з електронним ідентифікатором" від 1 липня 2022.

Формування нотаріального документа з QR-кодом може здійснювати нотаріус, який відповідно до законодавства отримав доступ до Системи е-нотаріату.

Для формування нотаріального документа з QR-кодом нотаріус завантажує електронний проект нотаріального документа та вносить до Системи е-нотаріату таку інформацію:

1) тип документа (відповідно до словника типів документів Системи е-нотаріату);

2) відомості про осіб, щодо яких вчинено нотаріальну дію:

прізвище, власне ім'я та по батькові (за наявності), реєстраційний номер облікової картки платника податків (за наявності), серія (за наявності) та/або номер паспорта - для фізичних осіб;

найменування та код згідно з ЄДРПОУ - для юридичних осіб;

3) номер, за яким нотаріальна дія зареєстрована в реєстрі для реєстрації нотаріальних дій;

4) дату вчинення нотаріальної дії;

5) прізвище, власне ім'я та по батькові (за наявності) нотаріуса, яким вчинено нотаріальну дію;

6) номер свідоцтва про право на заняття нотаріальною діяльністю;

7) додаткові відомості про документ (за наявності).

Система е-нотаріату забезпечує автоматичне накладення QR-коду на кожній сторінці (у верхньому лівому куті) електронного проекту нотаріального документа.

Електронний проект нотаріального документа після накладення на нього QR-коду друкується на папері та надається нотаріусом сторонам для підписання.

У день вчинення нотаріальної дії з посвідчення нотаріального документа з QR-кодом або засвідчення справжності підпису на ньому нотаріус завантажує до Системи е-нотаріату електронну копію такого документа, виготовлену шляхом сканування, з накладенням кваліфікованого електронного підпису. Сканування нотаріального документа з QR-кодом, у тому числі у разі, коли він містить більше однієї сторінки, здійснюється в один файл. Текст на сканованих нотаріальних документах з QR-кодом повинен бути придатним для сприйняття його змісту.

Внесення виправлень до нотаріального документа з QR-кодом, електронна копія якого завантажена до Системи е-нотаріату, забороняється.

Потрібно знайти судове рішення за НПА чи контекстом? LIGA360 має 35 смарт-фільтрів для пошуку справ. Аналізуй судову практику в один клік.

Нотаріальний документ з QR-кодом первіряється заінтересованою особою, якій присвоєно реєстраційний номер облікової картки платника податків (далі - заінтересована особа), за допомогою електронного пристрою шляхом сканування QR-коду у режимі реального часу засобами Єдиного державного вебпорталу електронних послуг (далі - Портал Дія), зокрема з використанням мобільного додатка Порталу Дія.

За результатами сканування QR-коду на електронному пристрої заінтересованої особи за допомогою мобільного додатка Порталу Дія відображається інформація щодо відсутності або наявності в Системі е-нотаріату нотаріального документа та таких відомостей про нього:

1) номер, за яким нотаріальна дія зареєстрована в реєстрі для реєстрації нотаріальних дій;

2) тип нотаріального документа;

3) дата вчинення нотаріальної дії;

4) прізвище, власне ім'я та по батькові (за наявності) нотаріуса, яким вчинено нотаріальну дію;

5) номер свідоцтва про право на заняття нотаріальною діяльністю.

Електронна копія нотаріального документа з QR-кодом надається за запитом заінтересованої особи засобами мобільного додатка Порталу Дія за наявності згоди на це хоча б однієї особи, щодо якої вчинено нотаріальну дію та якій присвоєно реєстраційний номер облікової картки платника податків, з накладеним віддаленим кваліфікованим електронним підписом Дія Підпис (Дія ID).

Чинність нотаріального документа з QR-кодом не може бути заперечена виключно чере те, що особою, щодо якої вчинено нотаріальну дію, не надано згоди на отримання заінтересованою особою електронної копії нотаріального документа з QR-кодом.

Запит про надання особою, щодо якої вчинено нотаріальну дію, згоди на отримання заінтересованою особою електронної копії нотаріального документа з QR-кодом, який формується через мобільний додаток Порталу Дія (Дія), повинен містити:

1) тип документа;

2) дату запиту;

3) номер, за яким нотаріальна дія зареєстрована в реєстрі для реєстрації нотаріальних дій;

4) дату вчинення нотаріальної дії;

5) номер свідоцтва про право на заняття нотаріальною діяльністю;

6) прізвище, власне ім'я та по батькові (за наявності) нотаріуса, яким вчинено нотаріальну дію;

7) прізвище, власне ім'я та по батькові (за наявності) заінтересованої особи.

Підготувати шаблон договору - просто як ніколи. CONTRACTUM у LIGA360 надає гнучкі можливості редагування, а також готові шаблони договорів англійською та українською мовами. Створюйте власні договори "з нуля" або використовуйте шаблони LIGA ZAKON за основу. Деталі за посиланням.

Читайте також:

Унесено зміни до урядових постанов, що регулюють діяльність нотаріату під час війни

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини