Міністерство юстиції затвердило Перелік нотаріальних документів, які формуються з електронним ідентифікатором.
Відповідний наказ від 22 липня 2022 року № 3081/5 набрав чинності з дня його офіційного опублікування (22 липня 2022 року).
Наказ застосовується з дати оприлюднення на офіційному вебсайті ДП "Національні інформаційні системи" повідомлення про початок функціонування програмного забезпечення, що забезпечує доступ нотаріусів до Єдиної державної електронної системи е-нотаріату та необхідного для формування та проведення перевірки нотаріального документа з електронним ідентифікатором в цій системі.
Нагадаємо, відповідно до пункту 3 Правил формування та проведення перевірки нотаріального документа з електронним ідентифікатором, затверджених постановою Кабінету Міністрів від 1 липня 2022 року № 745, перелік нотаріальних документів, які формуються з QR-кодом, та правила їх обліку в Системі е-нотаріату затверджуються Мін'юстом.
Наказом № 3081/5 установлено, що за допомогою Єдиної державної електронної системи е-нотаріату з електронним ідентифікатором формуються такі нотаріальні документи:
довіреність;
договір оренди транспортних засобів;
заповіт;
заява, на якій нотаріусом засвідчується справжність підпису.
Електронна копія нотаріально посвідченого заповіту з електронним ідентифікатором, завантажена до Єдиної державної електронної системи е-нотаріату, не надається за запитом заінтересованої особи засобами Єдиного державного вебпорталу електронних послуг.
Попередьте незаконні дії з об'єктами нерухомості та діяльність "чорних реєстраторів". Налаштуйте моніторинг в SMS-Маяк та отримуйте сповіщення про будь-які дії щодо майна компанії. Деталі за посиланням.
Читайте також:
У "Дії" можна буде перевірити справжність нотаріальних документів