Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Запроваджено нові особливості проведення публічних закупівель на час воєнного стану: рішення Уряду

Реклама

19 жовтня набрала чинності урядова постанова від 12 жовтня 2022 року № 1178 щодо особливостей проведення публічних закупівель на час воєнного стану та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування.

Відтепер закупівлі можна буде проводити в системі Prozorro за новою процедурою. При цьому значно розширюються рамки використання каталогів Prozorro Market, роз'яснило Мінекономіки.

Згідно з постановою, в системі Prozorro з'являється процедура відкритих торгів з особливостями. Процедура передбачає скорочення строків проведення повноцінних тендерів у Prozorro, що дозволить замовникам проходити закупівлі вдвічі швидше, ніж раніше.

Крім того, Уряд зняв низку обмежень, які впливали на успішність проведення торгів. Серед іншого, тендер в Prozorro може бути проведений з пропозицією лише від одного учасника (а не мінімум двох, як раніше), що має підвищити кількість успішних закупівель в електронній системі, залишаючи при цьому можливість для відкритої конкуренції на торгах.

Крім того, було знято обмеження щодо підняття ціни за одиницю закупівлі у 10 % в разі коливання цін на ринку. Це дасть змогу не розривати договори в разі суттєвої зміни ціни на ринку та не проводити нові торги.

Постанова також дозволяє максимально використовувати переваги Prozorro Market. Так, знімаються обмеження щодо максимальної суми закупівлі в каталогах. Тож закупівельники зможуть майже в необмеженій кількості купувати типові товари (пальне, електроенергію, продукти харчування, ліки та медвироби тощо) за принципом електронного магазину або використовуючи запит цінових пропозицій. Такий крок значно зменшить адміністративне навантаження на закупівельників.

Крім того, нова постанова запроваджує нові пороги для обов'язкового здійснення закупівель у Prozorro. Для закупівель товарів і послуг відкриті торги з особливостями необхідно буде проводити, якщо вартість закупівель дорівнює або перевищує 100 тис. грн; для послуг з поточного ремонту - 200 тис. грн; робіт - 1,5 млн грн.

Використання відкритих процедур для більшого числа закупівель дасть змогу підвищити прозорість тендерів і конкуренцію на торгах, а отже допоможе більш ефективно витрачати бюджетні кошти під час воєнного стану.

Водночас проведення відкритих торгів за новою процедурою передбачає можливість для постачальників оскарження умов та результату тендера в Антимонопольному комітеті. Інструмент оскарження стимулюватиме чесну конкуренцію навіть в такий непростий час, адже постачальники зможуть захищати свої права.

При цьому постанова враховує особливості та обмеження проведення закупівель під час воєнного стану. Так, залишає великий перелік підстав для укладання прямих договорів для нагальних та оборонних потреб: в такому випадку достатньо буде прозвітувати про укладений договір (від 50 тис. грн) у системі Prozorro. При цьому чутливу інформацію про місце постачання чи місцезнаходження замовника та постачальника можна буде приховати. Також затверджується заборона на закупівлю товарів та послуг з постачальниками, пов'язаними з росією і білоруссю.

«… оновлені правила проведення закупівель не тільки спрощують та пришвидшують роботу закупівельників, а й стимулюватимуть розвиток українського бізнесу в цих непростих умовах», - наголосила заступниця Міністра економіки України Надія Бігун.

Мінекономіки нагадало, що 10 вересня набрав чинності Закон № 2526, який надав право Кабміну встановлювати особливості проведення публічних закупівель на час воєнного стану та протягом 90 днів після його припинення.

Як топменеджерам ефективніше управляти компанією? Спробуйте корпоративне рішення LIGA360. Отримайте повноту інформації для захисту від правових ризиків, ненадійних партнерів та клієнтів, помилок у договірній роботі та репутаційних збитків. Деталі за посиланням.

Читайте також:

Держзамовлення для сфери оборони: бізнесу розширили перелік підстав для перегляду цін

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини