Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

За самовільне зайняття понад 120 га землі громадянина притягнуто до відповідальності

Реклама

Радивилівський районний суд виніс вирок за обвинуваченням громадянина К. у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого частиною 1 статті 197-1 Кримінального кодексу, а саме: самовільне зайняття земельної ділянки з метою отримання прибутку за рахунок обробітку землі і вирощування сільськогосподарської продукції, чим було заподіяно матеріальну шкоду інтересам територіальної громади Козинської сільської ради Дубенського району Рівненської області на суму 413 591,60 грн.

Обвинувачений у судовому засіданні свою вину визнав повністю та щиро розкаявся. У своїх показах у судовому засіданні пояснював, що земельні ділянки ніким не оброблялися, а оскільки була уже пізня весна, він прийняв рішення засіяти вказані земельні ділянки, а вже після цього звернутися до Козинської територіальної громади про виділення земельних ділянок у користування.

Оскільки самовільне захоплення земельної ділянки, що перебуває у комунальній власності, становить суспільний і публічний інтерес, прокурор Радивилівського відділу Дубенської окружної прокуратури заявив цивільний позов в інтересах держави у порядку статті 128 Кримінального процесуального кодексу про стягнення з К. на користь держави в особі Козинської сільської ради Рівненської області матеріальної шкоди, заподіяної внаслідок вчиненого кримінального правопорушення, у сумі 413 591,60 грн.

Суд визнав винуватим громадянина К. у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого частиною 1 статті 197-1 КК України, та призначив покарання у виді штрафу в розмірі 250 (двохсот п'ятдесяти) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 4250 грн, та стягнув на користь держави в особі Козинської сільської ради Рівненської області шкоду, заподіяну внаслідок самовільного зайняття земельної ділянки, в сумі 413 591,60 грн.

Вирок не набрав законної сили, сторони мають право оскаржити його до Рівненського апеляційного суду.

За матеріалами порталу «Судова влада України»

SMS-Маяк - надійна допомога бізнесу в захисті нерухомості та землі. Налаштуйте моніторинг та отримуйте сповіщення про зміни в реєстрі речових прав. Замовляйте за посиланням.

Читайте також:

Суд наклав арешт на 49 земельних ділянок в Київській області, які належать громадянам рф

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини