Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

ВАКС ухвалив перше рішення про конфіскацію майна російського громадянина в Україні

Реклама

1 вересня 2022 року колегія суддів Вищого антикорупційного суду повністю задовольнила позовні вимоги Мін'юсту та ухвалила рішення стягнути в дохід держави активи російського громадянина, на якого указом Президента України накладені санкції. Про це повідомила прес-служба ВАКС.

"Це перше рішення про конфіскацію майна російського громадянина в Україні. Така конфіскація передбачена Законом України «Про санкції» має винятковий характер та може застосовуватися лише під час дії воєнного стану до тих осіб, які значною мірою сприяли збройній агресії проти України", - йдеться в повідомленні.

Зазначається, що під час судового розгляду встановлено факт підтримки російським громадянином дій країни-агресора, що загрожують територіальній цілісності, суверенітету та незалежності України.

Судом встановлено зв'язок між діяльністю відповідача як кінцевого бенефіціарного власника ряду юридичних осіб, які займаються виготовленням безпілотних літальних апаратів для російської армії та фактом використання таких БПЛА під час російської збройної агресії проти України. Фінансування відповідачем збройної агресії проти України призводить до суттєвих негативних наслідків для держави і суспільства.

Колегія суддів встановила причинний зв'язок між діями відповідача, які полягали в організації матеріально-технічного забезпечення підготовки та здійснення збройної агресії проти України та порушенням фундаментальних прав та свобод людини та суспільства в цілому, зокрема суд взяв до уваги наявність:

- численних жертв серед цивільного населення в України;

- руйнування об'єктів інфраструктури, культурної спадщини України;

- загрози атомної катастрофи.

"Вказане зумовлює відповідне реагування з боку держави шляхом використання правового механізму у виді стягнення в дохід держави активів відповідача", - йдеться в повідомленні ВАКС.

Тримай під рукою актуальний розклад судових засідань та встановлюй важливі дати на моніторинг. Рішення LIGA360 надає понад 50 тис. засідань щотижня. Обирай вигідний тариф для юриста чи адвоката - не пропусти важливого!

Читайте також: Антикорсуд засудив суддю з Харкова до 7 років позбавлення волі

Рада суддів прийняла рішення щодо підвищення використання інструментів електронного судочинства у відправленні правосуддя

Обов'язкова реєстрація офіційних електронних адрес в ЄСІТС: оцінка законопроекту 7574 від практика

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини