Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Уряд пропонує розширити перелік видів покарань, альтернативних позбавленню свободи

Реклама

Уряд схвалив проект Закону «Про внесення змін до Кримінального кодексу України, Кримінального процесуального кодексу України щодо забезпечення ефективної роботи пенітенціарної системи в умовах воєнного стану».

Мін'юст повідомляє, що законопроект передбачає розширення переліку видів покарань, альтернативних позбавленню волі.

Для забезпечення змiни карального підходу на реабілітаційний і виконання вимог міжнародних документів у проекті Закону запропоновано змінити існуючий перелік видів покарань. Так, покарання у виді обмеження волі замінюється на новий вид покарання у виді пробаційного нагляду (аналіз практики застосування обмеження волі свідчить про його неефективність та необхідність перегляду). Пробаційний же нагляд полягає в обмеженні прав і свобод засудженого, що спрямовані на його виправлення та запобігання вчиненню нових правопорушень, без ізоляції його від суспільства на строк від одного до п'яти років. Як додаткове покарання може застосовуватися на строк від одного до трьох років. При цьому у разі призначення пробаційного нагляду як додаткового до покарання у виглядi штрафу його строк не може перевищувати одного року.

Крім того, суд може зобов'язати особу, засуджену до покарання у виді пробаційного нагляду, носити засіб електронного контролю та проживати за вказаною у рішенні суду адресою.

У Мін'юсті зазначили, що на сьогодні суттєвим фактором, який сприяє високому показнику осіб, узятих під варту, є значне застосування судами запобіжного заходу у виді тримання під вартою. Як наслідок, українські слідчі ізолятори - переповнені, що регулярно констатує Європейський суд з прав людини. Саме тому у проекті запропоновано запровадити норми, що зроблять заставу більш доступною, як дієву альтернативу триманню під вартою. Так, передбачається, що з урахуванням майнового стану підозрюваного чи обвинуваченого, який суттєво ускладнює внесення застави, слідчий суддя, суд може розстрочити внесення застави протягом одного року. Перший внесок частини застави у розмірі не менше десяти відсотків від визначеної суми вноситься не пізніше десяти робочих днів з дня обрання запобіжного заходу.

Ваші юридичні знання на рівні профі? Тоді запрошуємо на інтерактивний тест від LIGA ZAKON до Дня Незалежності України. Наберіть максимальну кількість балів - отримайте корисний чек-лист для роботи.

Читайте також:

Для низки військових злочинів на час воєнного стану віднині застосовується виключно тримання під вартою

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини