Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Прийнято Закон щодо захисту прав інвесторів будівництва

Реклама

15 серпня 2022 року народні депутати ухвалили Закон (проект № 5091) «Про гарантування речових прав на об'єкти нерухомого майна, які будуть споруджені в майбутньому».

Законодавчий акт запроваджує низку запобіжників від шахрайства недоброчесних забудовників на ринку первинної нерухомості, роз'яснила голова політичної партії «Слуга Народу» Олена Шуляк.

«До того моменту, коли країна почне широкомасштабне відновлення зруйнованого житла, ринок нерухомості нарешті має бути приведений до ладу. Зокрема, люди, які готові інвестувати у будівництво власної оселі, мають бути гарантовано захищені від недоброчесних забудовників. Саме тому наша команда напрацювала законопроєкт № 5091, який врегулює низку застарілих проблем на будівельному ринку», - пояснила пані Шуляк.

Що передбачено в документі:

1. Забудовник не зможе продавати квартири, не маючи дозвільних документів і всіх умов для добудови об'єкта.

2. Продаж неможливий, якщо кожна квартира у багатоквартирному будинку не зареєстрована як окремий об'єкт майнових прав, а зареєструвати її у Мін'юсті можливо тільки за наявності всієї дозвільної документації.

3. Забудовник має розкривати інформацію про те, скільки квартир у будинку вже продані.

Також норми Закону впроваджують ще один запобіжник від недобросовісних забудовників: «Раніше була досить поширена схема, коли нежитлові приміщення у будинку продавали у якості житла, а одну велику квартиру перетворювали на кілька маленьких й продавали у такому вигляді. Зараз, коли всі об'єкти будуть зареєстровані, ця схема стане неможливою», - запевняє Олена Шуляк.

Закон впроваджує чіткі правила, коли інвестор має право розірвати невигідний йому договір із забудовником (наприклад, коли продавець без попередження змінює технічні характеристики квартири або ж більш ніж на 6 місяців порушує термін здачі будинку в експлуатацію).

«Є й ще одна важлива новація: договори першого продажу мають закріплювати зобов'язання забудовника під'єднати будинок до інженерних мереж на постійній основі, раніше з цим були величезні проблеми, й треба нарешті убезпечити покупців нових квартир від неприємних сюрпризів у вигляді відсутності води чи світла», - переконана пані Шуляк.

На додаток забудовник має оприлюднювати детальну інформацію про об'єкт будівництва, дані про себе та кінцевих бенефіціарів.

Попередьте незаконні дії з об'єктами нерухомості та діяльність "чорних реєстраторів". Налаштуйте моніторинг в SMS-Маяк та отримуйте сповіщення про будь-які дії щодо майна компанії. Деталі за посиланням.

Читайте також:

В Офісі протидії рейдерству розповіли про новели щодо проведення держреєстрації речових прав за наявності зареєстрованих обтяжень

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини