Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

НБУ визначив порядок відкриття та закриття платіжних рахунків користувачів небанківськими надавачами платіжних послуг

Реклама

Нацбанк у межах реалізації норм Закону «Про платіжні послуги» (далі - Закон) розробив порядок відкриття та закриття платіжних рахунків користувачів небанківськими надавачами платіжних послуг.

Відповідна постанова Правління НБУ від 29 липня 2022 року № 162 «Про затвердження Інструкції про порядок відкриття та закриття рахунків користувачам надавачами платіжних послуг з обслуговування рахунків» набирає чинності з дня введення в дію Закону «Про платіжні послуги», крім окремих норм.

Регулятор нагадав, що Закон надав право небанківським надавачам платіжних послуг - платіжним установам, зокрема малим платіжним установам, філіям іноземних платіжних установ, установам електронних грошей, операторам поштового зв'язку - відкривати платіжні рахунки користувачам.

Крім того, банки мають відкривати небанківським надавачам платіжних послуг розрахункові рахунки для виконання небанківськими надавачами платіжних послуг платіжних операцій своїх користувачів.

Порядок відкриття рахунків та їх режими визначаються Національним банком. Умови відкриття рахунку та особливості його обслуговування зазначаються в договорі, укладеному між надавачем платіжних послуг з обслуговування рахунку та користувачем - власником рахунку.

Національний банк визначив:

  • порядок відкриття та закриття рахунків користувачам надавачами платіжних послуг з обслуговування рахунків;

  • перелік користувачів, яким надавачі платіжних послуг з обслуговування рахунків мають право відкривати рахунки;

  • особливості функціонування платіжних рахунків;

  • перелік осіб, які мають право розпоряджатися рахунком користувача;

  • вимоги до заповнення реквізитів заяв про відкриття/закриття рахунків користувачів.

Крім того, Національний банк установив обов'язок для:

1) надавача платіжних послуг:

надіслати повідомлення до відповідного контролюючого органу про відкриття або закриття рахунку платника податків та проводити видаткові операції за рахунком у порядку, визначеному статтею 69 Податкового кодексу;

надіслати повідомлення до органу державної виконавчої служби або приватного виконавця про відкриття або закриття рахунку користувача, внесеного до Єдиного реєстру боржників;

2) банку:

надіслати повідомлення до Національного агентства з питань запобігання корупції про відкриття/закриття рахунку політичної партії / місцевої організації політичної партії;

перевірити під час відкриття розрахункового рахунку небанківському надавачу платіжних послуг, фінансовій установі, що має право на надання платіжних послуг, наявність їх у Реєстрі платіжної інфраструктури;

3) клієнта - письмово повідомити банк, у якому відкритий рахунок, про наявність обтяження майнових прав на грошові кошти, що перебувають на банківському рахунку, у строк, визначений Законом «Про забезпечення вимог кредиторів та реєстрацію обтяжень».

Довідково: Закон «Про платіжні послуги» ухвалено Верховною Радою 30 червня 2021 року. Зокрема, він змінює підходи до правового регулювання платіжного ринку, розширює коло надавачів платіжних послуг та упорядковує їх діяльність на платіжному ринку, встановлює правила надання платіжних послуг в Україні та вимоги до надавачів платіжних послуг, посилює захист прав споживачів цих послуг, підвищує безпеку та ефективність надання платіжних послуг.

Також Закон уводить нові терміни, які використовуватимуться на платіжному ринку, зокрема: надавач платіжних послуг з обслуговування рахунків, небанківський надавач платіжних послуг, платіжна інструкція, засоби дистанційної комунікації.

За матеріалами Національного банку

А ви впевнені у due dilligence процедурах вашого бізнесу? Повноту інформації забезпечить рішення LIGA360. Досьє на 6,8 млн компаній, перевірка міжнародних санкційних списків, пошук токсичних зв;язків з рф та рб. Замовте LIGA360 сьогодні та забезпечте топ-команду інструментами для ухвалення рішень.

Читайте також:

Номери електронних гаманців відповідатимуть міжнародному стандарту IBAN: Нацбанк

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини