Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Прийнято Закон про осучаснення трудових відносин для бізнесу: що передбачено

Реклама

19 липня 2022 року Верховна Рада прийняла Закон (проект № 5371) «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення регулювання трудових відносин у сфері малого і середнього підприємництва та зменшення адміністративного навантаження на підприємницьку діяльність».

Голова партії «Слуга Народу» Олена Шуляк розповіла про основні положення прийнятого законодавчого акта.

Донині трудові відносини в Україні регулюються застарілим Кодексом законів про працю, розробленим у СРСР в умовах радянської адміністративно-командної економіки, в якій єдиним роботодавцем була держава і держпідприємства, зазначає пані Шуляк.

В умовах сучасних економічних реалій вкрай жорстка зарегульованість трудових відносин суперечить принципам ринкового саморегулювання.

Також вона суперечить принципам сучасного організаційного і кадрового менеджменту, не відповідає актуальним потребам ринку праці та створює численні необґрунтовані бюрократичні перепони як для самореалізації найманих працівників, так і для підвищення конкурентоздатності роботодавців, пояснила голова партії.

«Сьогодні парламент ухвалив довгоочікувані для бізнесу зміни - тепер працівники та роботодавці за взаємної згоди зможуть укладати трудові договори, у яких самі визначатимуть більшість умов співпраці. Це позбавить необхідності оформлення зайвих десятків паперів та архаїчних штрафів. Також це дозволить збільшити заробітні плати працівникам та встановлювати гнучкі умови праці», - зауважила Олена Шуляк.

Що передбачає Закон:

  • запровадження спрощеного режиму регулювання трудових відносин для окремих категорій працівників та для суб'єктів малого і середнього підприємництва;

  • реалізацію принципу свободи праці та свободи трудового договору;

  • зменшення бюрократичного навантаження на суб'єктів господарювання - роботодавців;

  • збереження основних загальновизнаних трудових прав і гарантій найманих працівників.

Зокрема:

  • запроваджується договірний режим регулювання трудових відносин з можливістю на власний розсуд та за згодою сторін включати до письмового трудового договору положення стосовно виникнення і припинення трудових відносин, норм праці, розміру заробітної плати, надбавок, доплат, премій, винагород та інших заохочувальних, компенсаційних і гарантійних виплат, норм робочого часу та відпочинку та інших прав і гарантій, які визначені КЗпП;

  • такий договірний режим пропонується для взаємодії між працівником та роботодавцем (суб'єктом малого або середнього підприємництва, кількість працівників за рік не більше 250 осіб); роботодавцем та працівником, розмір заробітної плати якого становить на місяць понад 8 мінімальних зарплат;

  • договірний режим не поширюється на юридичних осіб публічного права.

Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування, та діє протягом дії воєнного стану, введеного відповідно до Закону «Про правовий режим воєнного стану», і втрачає чинність з дня припинення або скасування воєнного стану.

У Верховній Раді нагадали, що законопроект № 5371 доопрацьовувався у Комітеті ВР з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів до розгляду Верховної Ради у другому читанні.

7 червня 2022 року Комітет схвалив текст порівняльної таблиці до проекту Закону і рекомендував Парламенту ухвалити законопроект у другому читанні та в цілому.

В умовах воєнного стану бізнеси потребують роз'яснень з кадрових й податкових питань, мають бути чутливими щодо змін законодавства й надійності контрагентів. Щоб бути впевненими в своїх рішеннях, топкоманди замовляють LIGA360. Тільки до кінця місяця замов на вигідних умовах.

Читайте також:

Набув чинності Закон щодо оптимізації трудових відносин

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини