Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Передача заяв фізичних та юридичних осіб іншим фізичним та юридичним особам: що варто знати

Реклама

У статті 34 Закону «Про нотаріат» наведено перелік нотаріальних дій, що вчиняються нотаріусами, серед яких передбачена така дія, як передача заяв фізичних і юридичних осіб іншим фізичним і юридичним особам.

Фахівці Центрально-Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Хмельницький) зазначили, що передача заяв фізичних та юридичних осіб іншим фізичним та юридичним особам - досить поширена нотаріальна дія. Необхідність її вчинення виникає в багатьох випадках, коли фізична чи юридична особа мають намір довести до відома іншої фізичної чи юридичної особи певне повідомлення, яке має важливе правове значення.

Вчинення цієї нотаріальної дії повинно здійснюватися з дотриманням загальних правил вчинення нотаріальних дій відповідно до глави 4 Закону «Про нотаріат», розділу І Порядку вчинення нотаріальних дій нотаріусами України, затвердженого наказом Міністерства юстиції від 22.02.2012 № 296/5 (далі - Порядок).

Відповідно до пункту 1.1 глави 20 розділу ІІ Порядку нотаріус передає заяви фізичних та юридичних осіб іншим фізичним та юридичним особам на підставі усного звернення заінтересованих осіб.

Нотаріус, приймаючи заяву, зобов'язаний перевірити законність передачі такої заяви та її правомірність. Вона не повинна суперечити законам України та містити відомості, що принижують честь і гідність людини.

Заяви подаються нотаріусу належним чином оформлені і не менше ніж у двох примірниках, один з яких пересилається поштою зі зворотним повідомленням або особисто передається адресатам під розписку. Заяви можуть передаватися також з використанням технічних засобів.

При передачі заяви поштою відповідно до пункту 3.1 глави 20 розділу ІІ Порядку один примірник заяви пересилається із супровідним листом поштою зі зворотнім повідомленням про отримання заяви адресатом.

При врученні заяви особисто адресату останній повинен зазначити на примірнику заяви, який залишається у справі нотаріуса, про її отримання, вказавши дату та час, повне найменування адресата (прізвище, ім'я, по батькові фізичної особи). Розписка повинна бути скріплена підписом одержувача.

При передачі заяви технічними засобами (із застосуванням факсу, комп'ютерних мереж тощо) нотаріус робить відмітку на примірнику, що залишається у його справах, із зазначенням часу, способу передачі та реквізитів адресата. У даному випадку другий примірник заяви повертається особі, що її подала.

Відповідно до пункту 3.4 глави 20 розділу ІІ Порядку витрати, пов'язані з поштовою пересилкою заяви чи з використанням інших технічних засобів, оплачуються заявником.

Пункт 4 глави 20 розділу ІІ Порядку передбачає, що на прохання особи, що подала заяву, нотаріус видає їй свідоцтво про передачу заяви. У свідоцтві викладається зміст одержаної на заяву відповіді або зазначається, що відповідь у встановлений у заяві строк не надійшла.

Передача заяви та видача свідоцтва про передачу заяви є самостійними нотаріальними діями і реєструються в реєстрі нотаріальних дій під окремими номерами.

Юристи й адвокати аналізують законодавство з LIGA360. Найповніша база законодавства й судових рішень в Україні, аналіз на основі штучного інтелекту. До кінця місяця придбай LIGA360: Юрист Професійний зі знижкою 30%.

Читайте також:

У разі перейменування вулиці документи змінювати не потрібно: КМДА

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини