Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Територіальна підсудність: розгляд судами справ під час воєнного стану

Реклама

Помічники суддів Сьомого адміністративного апеляційного суду роз'яснили деякі аспекти щодо територіальної підсудності.

Кодекс адміністративного судочинства України у статті 19 визначає  правила територіальної підсудності, зокрема встановлено, що адміністративні справи вирішуються судом за місцезнаходженням відповідача.

Питання територіальної підсудності наразі є досить актуальним, адже з 24 лютого 2022 року у зв'язку з військовою агресією російської федерації проти України у нашій країні було оголошено воєнний стан, який триває й нині.

Навіть за умов воєнного стану правосуддя здійснюється лише судами. На цій території діють суди, створені відповідно до Конституції України, скорочення чи прискорення будь-яких форм судочинства забороняється.

На жаль, через війну десятки судів у різних областях України, де ведуться бойові дії, вимушено припинили роботу. Однак задля забезпечення безперервної роботи судів та розгляду судових справ законодавцем прийнято ряд нормативних актів, що регулюють таку ситуацію.

Зокрема, Верховна Рада України 3 березня 2022 року внесла зміни до Закону України «Про судоустрій і статус суддів» щодо зміни підсудності судів.

У новій редакції частини сьомої статті 147 Закону передбачено можливість забезпечення належного функціонування судової влади у випадку виникнення надзвичайних обставин. Зокрема, у разі неможливості здійснення судом правосуддя може бути змінено територіальну підсудність судових справ, що розглядаються в такому суді. Рішення про зміну підсудності ухвалюється Вищою радою правосуддя за поданням Голови Верховного Суду, а у разі неможливості здійснення Вищою радою правосуддя своїх повноважень - за розпорядженням Голови Верховного Суду.

Внаслідок зміни підсудності справи передаються до суду, який найбільш територіально наближений до того суду, який не може здійснювати правосуддя, або іншого визначеного суду.

Зазначається, що наразі Верховним Судом видано вже понад 15 розпоряджень про  зміну територіальної підсудності судових справ в умовах воєнного стану судів у Харківській, Донецькій, Луганській, Херсонській, Чернігівській, Житомирській, Запорізькій, Київській та інших областях, при цьому є й випадки відновлення підсудності деяких судів.

"Для того, аби знати, до якого суду звертатись за захистом своїх прав, можна скористатись інтерактивними мапами, що періодично публікуються на вебресурсі Верховного Суду.

Важливо пам'ятати, що суди - це об'єкти критичної інфраструктури, а отже здійснення судочинства в нашій державі не припиняється і право громадян на судовий захист не може бути обмежено", - йдеться в роз'ясненні.

Читайте також: Верховний Суд змінив територіальну підсудність судових справ суду в Запорізькій області

ВС змінив територіальну підсудність судових справ Новогродівського міського суду Донецької області

ВС змінив територіальну підсудність ще двох судів

КСУ визнав неконституційним один із приписів ЦПК

Де шукати судові рішення щодо юридичних та фізичних осіб? Як швидко переглянути інформацію про всі компанії, які згадуються у судовому рішенні? LIGA360 надає найбільшу базу справ для юристів та адвокатів. Замовляй прямо зараз.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини