Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

В умовах війни поліцейські отримали додаткові повноваження

Реклама

15 березня народні депутати ухвалили Закон (проект № 7147) «Про внесення змін до законів України "Про Національну поліцію" та "Про Дисциплінарний статут Національної поліції України" з метою оптимізації діяльності поліції, у тому числі під час дії режиму воєнного стану».

Голова партії «Слуга народу» Олена Шуляк на своєму каналі у Telegram зазначила, що «завдяки ухваленню цього Закону ми зможемо забезпечити ефективну діяльність поліції та виконання нею завдань в умовах воєнного стану».

Серед додаткових повноважень поліцейських:

  • За письмовим запитом безоплатно одержує від державних органів, органів місцевого самоврядування, юридичних осіб державної форми власності інформацію, необхідну для виконання завдань і повноважень поліції, зокрема про військовополонених.

  • Конвоювання осіб, затриманих за підозрою в учиненні кримінального правопорушення, узятих під варту, обвинувачених або засуджених до позбавлення волі, а також охорона їх у залі суду.

  • Може утримувати в ізоляторах тимчасового тримання осіб, затриманих за вчинення кримінальних або адміністративних правопорушень, осіб, щодо яких як запобіжний захід застосовано тримання під вартою, осіб, підданих адміністративному арешту, а також обвинувачених і засуджених.

  • Оперативне розмінування: виявлення, знешкодження та знищення вибухонебезпечних предметів.

  • Техніко-криміналістичне забезпечення огляду місця події, у тому числі пов'язаної з пожежами, та спеціальні вибухотехнічні роботи за фактами скоєння вибухів, надходження повідомлень про виявлення підозрілих вибухонебезпечних предметів, загрозу вибуху.

  • Представництво та виконання зобов'язань України в Міжнародній організації кримінальної поліції - Інтерполі.

  • Співробітництво з Європейським поліцейським офісом (Європолом).

  • Збір біометричних даних осіб, у тому числі шляхом дактилоскопіювання.

  • Адміністративний нагляд відповідно до закону.

Закон також передбачає, що на час воєнного стану атестування поліцейських не проводиться. Поліцейські призовного віку на весь період їх служби в поліції отримують відстрочку від призову. Також під час воєнного стану поліцейським гарантується безоплатне медичне забезпечення в закладах охорони здоров'я будь-якої форми власності.

На час воєнного стану бізнеси можуть підключити рішення LIGA360 на спеціальних умовах. Отримуйте актуальні новини, відповіді на "гарячі питання" для бізнесу, зміни законодавства. Деталі за посиланням.

Читайте також:

Які важливі закони прийнято під час засідання Верховної Ради 15 березня

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини