Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Інформація про наявність у фізособи податкового боргу не належить до інформації з обмеженим доступом: ДПС

Реклама

30 листопада 2021 року Верховна Рада прийняла Закон № 1914-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень», інформують фахівці Головного управління ДПС у Рівненській області.

Зокрема, у частині удосконалення процедури погашення податкового боргу цей Закон містить положення щодо інформування громадськості, платників податків та органів місцевого самоврядування про суми податкового боргу юридичних і фізичних осіб без обмежень щодо поширення даних фізичних осіб.

З метою посилення інформування громадськості, платників податків та органів місцевого самоврядування про суми податкового боргу платників податків Законом № 1914 внесено зміни до п. 12.3.3 пункту 12.3 статті 12 та пункту 35.4 статті 35 Податкового кодексу, відповідно до яких інформація про фізичних осіб, які мають податковий борг, буде надаватись органам місцевого самоврядування для проведення роботи з такими боржниками щодо недопущення зростання податкового боргу та забезпечення його погашення, а також щомісячно оприлюднюватись на веб-порталі ДПС у формі відкритих даних (із зазначенням дати народження, прізвища, імені, по батькові фізичної особи).

Податківці зазначили, що Законом № 1914 внесено також зміни до законів від 13 січня 2011 року № 2939-VI «Про доступ до публічної інформації» та від 1 червня 2010 року № 2297-VI «Про захист персональних даних», відповідно до яких не може бути обмежено доступ до інформації про наявність у фізичної особи податкового боргу, а така інформація не належить до інформації з обмеженим доступом.

Зручний облік доходів і витрат для ФОП - у сервісі Liga:REPORT. Оберіть книгу для спрощеної або загальної системи оподаткування та ведіть облік згідно з актуальними вимогами. Експортуйте в один клік у форматі Excel чи PDF. Спробуйте легкозвітність Liga:REPORT прямо сьогодні.

Читайте також:

Податковий борг: важливі зміни - 2022

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини