Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Які особливості сплати судового збору самозайнятими особами?

Реклама

Законом «Про судовий збір» (зокрема, статтею 5) передбачено низку пільг при сплаті судового збору, а саме випадки, за яких він не сплачується.

Аналіз таких визначених випадків свідчить, що вони залежать не тільки від предмета спору, а й від наявності у сторони - фізичної особи певного соціального статусу (учасник бойових дій, особа з інвалідністю I та II груп, законний представник дітей з інвалідністю і недієздатних осіб з інвалідністю, громадяни, віднесені до 1 та 2 категорій постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, тощо).

Фізична особа - підприємець (самозайнята особа тощо) - це фізична особа, яка здійснює підприємницьку діяльність і зареєстрована як платник податку і сплачує передбачені законодавством внески та податки (підпункт 14.1.226 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-VI).

Таким чином, громадяни, які мають пільги, передбачені статтею 5 Закону «Про судовий збір», і при цьому є фізичними особами - підприємцями, при зверненні до суду, будучи стороною у справі, користуються пільгами, які визначені цією статтею.

За інформацією відділу аналітично-статистичної роботи Сьомого апеляційного адміністративного суду.

Історію судової справи можна переглянути на ІТ-платформі LIGA360. Дізнайтеся, чи не було рішення переглянуто чи скасовано, дізнайтеся деталі справи та оцініть тривалість розгляду. Подробиці за посиланням.

Читайте також:

Судді ВАКС отримали повноваження реагувати на неповагу до суду: ухвалено Закон

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини