Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

ВРП затвердила зміни до Положення про порядок функціонування окремих підсистем (модулів) ЄСІТС

Реклама

25 січня 2022 року Вища рада правосуддя рішенням № 83/0/15-22 затвердила зміни до Положення про порядок функціонування окремих підсистем (модулів) Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи з метою приведення автоматизованого розподілу судових справ у відповідність до чинного законодавства.

Вказане Положення затверджено рішенням ВРП від 17 серпня 2021 року № 1845/0/15-21 та визначає порядок функціонування в судах та органах системи правосуддя окремих підсистем (модулів) ЄСІТС, зокрема підсистем «Електронний кабінет», «Електронний суд» та підсистеми відеоконференцзв'язку; порядок вчинення процесуальних дій в електронній формі з використанням таких підсистем; особливості використання в судах та органах системи правосуддя іншого програмного забезпечення в перехідний період до початку функціонування ЄСІТС у складі всіх підсистем (модулів).

ВРП зазначає, що відповідно до положень чинного законодавства ЄСІТС забезпечує, з-поміж іншого, визначення судді (судді-доповідача) для розгляду конкретної справи у порядку, встановленому процесуальним законом.

Оскільки особливості розподілу судових справ встановлюються Положенням про ЄСІТС та/або положеннями, що визначають порядок функціонування її окремих підсистем (модулів) та враховуючи, що визначення судді-доповідача для розгляду конкретної справи забезпечується ЄСІТС, виникла необхідність внести відповідні зміни до Положення.

Відповідно до затверджених Радою змін Положення доповнено, зокрема, розділом IV «Особливості автоматизованого розподілу судових справ».

Згідно з документом визначення судді, а в разі колегіального розгляду - судді-доповідача для розгляду судових справ (проваджень) здійснюється в суді у порядку, визначеному процесуальним законом, у день їх реєстрації на підставі інформації, внесеної до автоматизованої системи, уповноваженою особою апарату суду, відповідальною за здійснення автоматизованого розподілу судових справ.

Не розподіляються конкретному судді судові справи, що надійшли:

  • за два місяці до закінчення строку повноважень судді;

  • за чотирнадцять днів, якщо іншого терміну не встановлено зборами суддів відповідного суду, до початку відпустки (якщо її тривалість становить не менше ніж чотирнадцять календарних днів);

  • за три робочих дні до початку відпустки, якщо її тривалість становить менше ніж чотирнадцять календарних днів;

  • у період відпустки судді;

  • за один робочий день до відрядження (за три робочих дні, якщо тривалість відрядження становить більше ніж сім календарних днів) та у дні перебування судді у відрядженні;

  • під час тимчасової непрацездатності судді;

  • за один робочий день до направлення судді на підготовку для підтримання кваліфікації до Національної школи суддів України, навчання, підвищення кваліфікації, для участі у семінарських заняттях, діяльності органів суддівського самоврядування тощо без відбуття у відрядження (за наявності наказу голови суду);

  • у дні проходження суддею підготовки для підтримання кваліфікації, періодичного навчання з метою підвищення рівня кваліфікації в Національній школі суддів України, навчання, підвищення кваліфікації, під час участі у семінарських заняттях, діяльності органів суддівського самоврядування тощо без відбуття у відрядження (за наявності наказу голови суду);

  • за відсутності у судді допуску до державної таємниці за формою, яка відповідає ступеню секретності інформації, що міститься в матеріалах справи;

  • в інших передбачених законом випадках, у яких суддя не може здійснювати правосуддя або брати участь у розгляді судових справ.

Державній судовій адміністрації доручено до 1 березня 2022 року забезпечити приведення автоматизованого розподілу судових справ у судах у відповідність до затверджених змін.

Юридичні бізнеси працюють на єдиній ІТ-платформі LIGA360. Мінімум рутини та ризиків - максимум ефективності вашого бізнесу. Замовляйте за посиланням.

Читайте також:

Судді ВАКС отримали повноваження реагувати на неповагу до суду: ухвалено Закон

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини