Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Присутність понятих пропонують замінити відеофіксацією слідчих дій: законопроект

Реклама

В Парламенті зареєстровано законопроект № 6454-1 "Про внесення змін до Кримінального процесуального кодексу України (щодо дотримання розумних строків кримінального провадження)".

Змінами до статті 41 КПК до переліку кола осіб, які можуть здійснювати слідчі та інші процесуальні дії, пропонується віднести підрозділи правоохоронних органів, що виконують заходи забезпечення кримінального провадження. Автори законороекту зазначають, що це сприятиме завершенню досудового розслідування у розумні строки.

Змінами до статті 46 КПК пропонується встановити, що неприбуття одного чи кількох захисників обвинуваченого не перешкоджає судовому розгляду, якщо в таке судове засідання з'явився хоча б один захисник цього обвинуваченого.

Статтю 49 КПК планується доповнити положенням, яким на слідчого, прокурора, слідчого суддю чи суд буде покладено обов'язок забезпечити участь захисника у кримінальному провадженні у випадках, якщо така неучасть не мотивована поважними причинами.

Змінами до статті 81 КПК пропонується урегулювати строк розгляду відводу слідчому судді або судді, який здійснює судове провадження одноособово, встановивши строк протягом не пізніше наступного робочого дня після надходження заяви.

Також змінами до ч. 1 ст. 223 КПК пропонується встановити, що слідчий, прокурор зобов'язаний здійснювати безперервний аудіо- та відеозапис ходу пред'явлення особи, трупа чи речі для впізнання, огляду трупа, в тому числі пов'язаного з ексгумацією, слідчого експерименту, освідування особи. Поняті можуть бути запрошені для участі в процесуальних діях, якщо слідчий, прокурор вважатиме це за доцільне.

Крім того, пропонується встановити, що відомості, що мають значення для встановлення фактів і обставин кримінального провадження, викладені чи посвідчені в протоколах слідчих (розшукових) дій та інших долучених до матеріалів кримінального провадження документах повинні бути оголошені стороною, яка наполягає на їх дослідженні в судовому засіданні, а також пред'явлені для ознайомлення учасникам судового провадження, а в разі необхідності - також іншим учасникам кримінального провадження. Відповідні відомості можуть бути оголошені та пред'явлені для ознайомлення за ініціативою суду.

Читайте також: Свідок не може оскаржити вирок в частині оцінки судом достовірності його показань: позиція ВС

Як спрогнозувати ваші шанси на перемогу в суді? Скористайтеся ІТ-платформою LIGA360. Технології штучного інтелекту проаналізують вашу позовну заяву, щоб ви змогли оцінити перспективність справи й скоригувати аргументи. Деталі за посиланням.

Бажаєте придбати LIGA360:Адвокат НААУ за зниженою ціною? Тільки до Дня адвокатури України преміум-тариф LIGA360 надається за ціною професійного. Максимум корисних функцій та інформації - вигідні умови. Деталі за посиланням.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини