Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Нотаріуси можуть проводити медіацію: набрав чинності Закон

Реклама

15 грудня 2021 року набрав чинності Закон № 1875-IX «Про медіацію», яким визначено правові засади та порядок проведення медіації, статус медіатора, вимоги до його підготовки та інші питання.

Медіація -позасудова добровільна, конфіденційна, структурована процедура, під час якої сторони за допомогою медіатора (медіаторів) намагаються запобігти виникненню або врегулювати конфлікт (спір) шляхом переговорів.

Дія Закону поширюється на суспільні відносини, пов'язані з проведенням медіації з метою запобігання виникненню конфліктів (спорів) у майбутньому або врегулювання будь-яких конфліктів (спорів), у тому числі цивільних, сімейних, трудових, господарських, адміністративних, а також у справах про адміністративні правопорушення та у кримінальних провадженнях з метою примирення потерпілого з підозрюваним (обвинуваченим).

Медіація може бути проведена до звернення до суду, третейського суду, міжнародного комерційного арбітражу або під час досудового розслідування, судового, третейського, арбітражного провадження, або під час виконання рішення суду, третейського суду чи міжнародного комерційного арбітражу.

Проведення медіації не впливає на перебіг позовної давності.

Як заповнити договір швидко та без помилок? Спробуйте систему CONTRACTUM у LIGA360. Заповніть мінімум полів з датами та сумами, та завантажте готовий договір. Також система автоматично підставить реквізити сторін. Деталі за посиланням.

Медіація не проводиться у конфліктах (спорах), що впливають чи можуть вплинути на права і законні інтереси третіх осіб, які не є учасниками цієї медіації.

Медіатор -спеціально підготовлена нейтральна, незалежна, неупереджена фізична особа, яка проводить медіацію. Медіатором може бути фізична особа, яка пройшла базову підготовку медіатора в Україні або за кордоном. Медіатором не може бути особа, яка має судимість, особа, цивільна дієздатність якої обмежена, або недієздатна особа.

Базова підготовка медіаторів здійснюється за програмою обсягом (тривалістю) не менше 90 годин навчання, у тому числі не менше 45 годин практичного навчання. Програма базової підготовки медіатора включає теоретичну підготовку і відпрацювання практичних навичок.

Відповідно до пункту 2 Розділу ІV «Прикінцеві та перехідні положення» Закону медіаторами також визнаються особи, які до набрання чинності цим Законом пройшли навчання базовим навичкам медіатора (медіації) обсягом не менше 48 годин, що підтверджується відповідними сертифікатами.

Статтями 20, 21 Закону визначено зміст договору про проведення медіації та угоди за результатами медіації, які укладаються у погодженій між сторонами усній чи письмовій формі з урахуванням вимог закону.

Підпунктом 6 пункту 3 Розділу ІV Прикінцеві та перехідні положення Закону внесено такі зміни до Закону «Про нотаріат»: зокрема, нотаріуси мають право здійснювати медіацію за умови проходження ними базової підготовки медіатора.

Базову підготовку нотаріусів у сфері медіації здійснює, зокрема, Нотаріальна палата України.

За матеріалами Нотаріальної палати.

Детально про прийнятий Закон читайте в окремому матеріалі ЮРЛІГИ.

Юридичні бізнеси працюють на єдиній ІТ-платформі LIGA360. Мінімум рутини та ризиків - максимум ефективності вашого бізнесу. Замовляйте за посиланням.

Читайте також:

Чи треба платити мінімальний єдиний внесок нотаріусу, який отримав дохід менше розміру мінімальної зарплати: пояснює ДПС

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини