Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Чи треба платити мінімальний єдиний внесок нотаріусу, який отримав дохід менше розміру мінімальної зарплати: пояснює ДПС

Реклама

Єдиний внесок для осіб, що здійснюють незалежну професійну діяльність, нараховується на суму доходу, отриманого від їх діяльності, що підлягають оподаткуванню податком на доходи фізичних осіб. Водночас сума єдиного внеску не може бути менше розміру мінімального страхового внеску в місяць (ч. 5 ст. 8 Закону № 2464-VI "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування").

Про це нагадують фахівці Головного управління ДПС в Івано-Франківській області.

Водночас податківці інформують, що з 1 січня 2021 року, відповідно до внесених змін до вищевказаного Закону, якщо платник єдиного внеску не отримував дохід (прибуток) у звітному періоді або окремому місяці звітного періоду, такий платник має право самостійно визначити базу нарахування, але не менше розміру мінімального страхового внеску.

Тому з 1 січня 2021 року особи, що здійснюють незалежну професійну діяльність і не отримали дохід від такої діяльності в звітному періоді або в окремому місяці звітного періоду, мають право самостійно визначити базу нарахування ЄСВ. Якщо ж в окремому місяці звітного кварталу дохід отриманий у розмірі менше мінімальної заробітної плати, то сума єдиного внеску не може бути менше розміру мінімального страхового внеску.

Вся звітність для самозайнятих юристів, адвокатів, нотаріусів - в онлайн-сервісі Liga:REPORT. Він нагадає про подання звітів, допоможе заповнити декларацію, звіт з ЄСВ, вести книгу обліку доходів онлайн. А з функцією автозаповнення і підтримкою у чаті - у вас не буде сумнівів щодо правильності поданих даних. Замовляйте доступ в Liga:REPORT за 28 грн/міс.

Читайте також:

Порушення правил карантину: топ-10 судових рішень

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини