Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Кабмін затвердив зміни, що спростять процедуру оформлення паспорта громадянина України

Реклама

Кабінет Міністрів прийняв постанову № 1109 від 01.09.2021 «Про внесення змін до порядків, затверджених постановами Кабінету Міністрів України від 4 червня 2014 р. № 289 і від 25 березня 2015 р. № 302», розроблену за ініціативи Державної міграційної служби.

Документ набрав чинності 2 листопада 2021 року, повідомляє пресслужба ДМС.

Ухвалені зміни передбачають спрощення процедури оформлення паспорта громадянина України і, зокрема, надають можливість:

  • оформити ID-картку за місцем звернення, у тому числі особам, які проживають на тимчасово окупованій території України;

  • оформити ID-картку особам, щодо яких тримання під вартою обрано як запобіжний захід;

  • оформити ID-картку особам, які виїхали на постійне проживання за кордон;

  • одночасно з першою ID-карткою оформити реєстраційний номер облікової картки платника податків (РНОКПП) для осіб від 14 до 18 років, без необхідності звернення до податкового органу;

  • оформити ID-картку та одночасно знятися з консульського обліку в закордонній дипломатичній установі (територіальним підрозділом направляється відповідне повідомлення та заява особи).

Крім того:

  • під час оформлення ID-картки замість документа про присвоєння РНОКПП особа може подати дані про РНОКПП, які внесені до паспорта або свідоцтва про народження, у тому числі в електронній формі (після запровадження технічної можливості у територіальному органі / територіальному підрозділі ДМС провести перевірку відповідності таких даних у Державному реєстрі фізичних осіб - платників податків);

  • особи, які звертаються за оформленням паспорта вперше після досягнення 18 років та у яких відсутнє свідоцтво про народження, можуть подати замість нього витяг з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про державну реєстрацію народження.

Важливо, що прийнятими змінами також спрощено процедуру встановлення особи (зокрема - для осіб, які проживають на тимчасово окупованій території України) та збільшено термін зберігання паспорта у разі його неотримання заявником до 3-х років (до внесення змін - 1 рік).

Дізнавайтеся першими про правові зміни - мінімізуйте юридичні ризики. ІТ-платформа LIGA360 сповістить про зміни законів, судових рішень, компаній. Заручіться підтримкою надійного партнера ЛІГА:ЗАКОН в умовах постійних змін.

Читайте також:

Manual для адвоката - як йому працювати на обшуку

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини