Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Кримінальна відповідальність за несплату аліментів: нюанси та приклади

Реклама

Примусові заходи, які застосовуються до боржників по аліментах, залежать від строку несплати «дитячих» коштів. Тому до найсуворішого покарання злісних неплатників аліментів притягують відповідно до норм Кримінального кодексу.

Про це йдеться в матеріалі Північно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Суми).

Під злісним ухиленням від сплати аліментів розуміють будь-які діяння боржника, що спрямовані на невиконання рішення суду та сприяють зростанню заборгованості, зокрема:

  • приховування доходів;

  • зміна місця проживання чи місця роботи без повідомлення державного або приватного виконавця.

Підставами притягнення особи до кримінальної відповідальності є:

  • наявність факту звернення одержувача аліментів до суду з позовом про стягнення аліментів, за результатами розгляду якого має бути винесене судове рішення;

  • наявність заборгованості зі сплати таких коштів у розмірі, що сукупно складають суму виплат за 3 місяці відповідних платежів;

  • злісний характер ухилення від сплати аліментів.

Тож, у разі задоволення судом позову, який подає особа, яка виховує або утримує дитину, на боржника можуть чекати такі покарання:

- громадські роботи тривалістю від 80 до 120 годин;

- арешт на строк до 3-х місяців;

- обмеження волі на строк до 2-х років.

А у разі повторного притягнення до відповідальності за цей злочин:

- громадські роботи тривалістю від 120 до 240 годин;

- арешт на строк від 3 до 6 місяців;

- обмеження волі на строк від 2 до 3 років.

Північно-Східне міжрегіональне управління Міністерства юстиції (м. Суми) наводить непоодинокі приклади притягнення батьків-аліментників до кримінальної відповідальності. Так, у Полтавській області у місті Гадяч через безвідповідальне батьківство місцевий житель завинив родині 110 тисяч гривень. Тому, через категоричне небажання фінансово підтримувати дитину та умисне приховування доходів, чоловіку було присуджено 1 рік обмеження волі. Проте, уклавши мирову угоду з колишньою дружиною, його було звільнено від відбуття покарання з іспитовим строком на 1 рік.

На Сумщині мешканцю Недригайлова за ухилення від сплати 40-тисячного боргу по аліментах суд призначив покарання у вигляді арешту строком на 3 місяці.

На Чернігівщині жителя Козелецького району, який ухилявся від сплати «дитячих» коштів і накопичив 100-тисячну заборгованість, суд визнав винним і призначив йому покарання у вигляді 120 годин громадських робіт.

Як юристам впоратися зі щоденним потоком інформації та правовими змінами? Все потрібне є в ІТ-платформі LIGA360. Аналіз й контроль змін законодавства, судових рішень, автоматизація договірної роботи. Замовляйте LIGA360:Юрист та отримайте надійного партнера й експертизу ЛІГА:ЗАКОН для пошуку правових позицій.

Читайте також:

Захист адвокатів у межах кримінального процесу можуть посилити: зареєстровано законопроект

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини