Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Суму готівкових переказів, що не підлягають фінмоніторингу, збільшено до 5 тисяч: Закон

Реклама

Народні депутати усунули недоліки формулювань законодавства щодо встановлених обмежень у сфері застосування фінмоніторингу при здійсненні переказу коштів готівкою в межах України.

Відповідний Закон (проект № 5559) «Про внесення змін до статті 14 Закону України «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення» щодо уточнення окремих положень» було прийнято за засіданні Парламенту 9 вересня.

Чинним пунктом 8 частини вісімнадцятої статті 14 Закону № 361-IX передбачено, що вимоги фінансового моніторингу не поширюються на випадки здійснення переказу коштів готівкою в межах України у сумі, що є меншою ніж 5 тисяч гривень, та відсутності ознак пов'язаності такої фінансової операції з іншими фінансовими операціями, що в сумі перевищують 5 тисяч гривень.

Обмеження застосовується при зарахуванні на рахунок готівки в сумі 5 тисяч гривень або більше, відправнику (ініціатору платежу) необхідно ідентифікувати себе для банку.

Таким чином, фінансовий моніторинг станом на сьогодні не поширюється на переказ на суму 4999 гривень, а переказ на одну гривню більше, тобто на суму 5 тисяч гривень, уже підлягає заходам фінансового моніторингу, передбаченим статтею 14 Закону № 361-IX.

Це призводить до незручностей як для користувачів платіжними терміналами самообслуговування, які не мають точної суми у вказаному розмірі 4999 гривень та відповідно позбавлені можливості здійснити грошовий переказ шляхом внесення готівкових коштів на суму 5000 гривень, а також банків і фінансових установ, що змушені передбачати нові сервіси програмного обслуговування для переказу здачі в розмірі 1 гривні з метою дотримання встановлених вимог фінансового моніторингу.

Прийнятий Закон усуває таку невідповідність та передбачає, що вимоги фінансового моніторингу не поширюються на випадки здійснення переказу коштів готівкою в межах України у сумі, що не перевищує 5 тисяч гривень.

Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

Отримайте всю повноту інформації про НПА. У LIGA360:Юрист до кожної норми надаються коментарі експертів, роз'яснення держорганів, пов'язані судові рішення. Тут можна ознайомитись з усіма документами, що посилаються на норму або документ у цілому. Замовте тестовий доступ до LIGA360:Юрист прямо зараз.

Читайте також:

Закон про віртуальні активи прийнято: основні положення

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини