Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Коли ЄСПЛ може змінити власне рішення на протилежне: правило 80

Реклама

Будь-яка сторона в разі виявлення факту, який за своїм характером міг би мати вирішальне значення і який у той час, коли проголошувалося судове рішення, був невідомий Суду і підставно не міг бути відомий цій стороні, може впродовж шестимісячного строку після того, як ця сторона дізналася про такий факт, звернутися до Суду з клопотанням переглянути це рішення.

Покладаючись на це положення правила 80 Регламенту Європейського суду з прав людини, Уряд Фінляндії звернувся до ЄСПЛ за переглядом рішення у справі «N.A. проти Фінляндії» (заява № 25244/18), повідомляє інформаційний ресурс ECHR: Ukrainian Aspect.

Раніше заявниця громадянка Іраку N.A. , яка проживає у Фінляндії, отримала рішення Європейського суду з прав людини від 14 листопада 2019 року на її користь щодо порушень статті 2 (право на життя) та статті 3 (заборона нелюдського або такого, що принижує гідність, поводження) Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод щодо її батька.

Але уряд Фінляндії запідозрив, що документи, подані заявницею щодо смерті її батька, насправді були підроблені та він живий і здоровий і мешкає в Іраці.

Суд у Страсбурзі переглянув рішення на підставі правила 80 Регламенту та оголосив заяву неприйнятною.

Згідно із процедурною нормою правила 80, у клопотанні про перегляд має бути зазначено, яке саме рішення потребує перегляду, та має міститися інформація, необхідна для підтвердження того, що було дотримано умов, викладених вище.

До клопотання додаються копії всіх підтвердних документів. Клопотання та підтвердні документи подаються до канцелярії.

Попередній склад палати з власної ініціативи може прийняти рішення відхилити клопотання, мотивуючи це тим, що немає підстав для розгляду. Якщо неможливо сформувати палату в попередньому складі, голова палати доповнює або повністю формує її шляхом жеребкування.

Якщо палата не відхилить клопотання, Секретар повідомляє про нього іншу сторону чи сторони і пропонує їм подати письмові зауваження в межах строку, встановленого головою палати. Голова палати також призначає дату слухання, якщо палата вирішить проводити його. Палата вирішує це питання шляхом ухвалення судового рішення.

Отримайте відповідь на будь-яке питання з судової практики. LIGA360: ЮРИСТ надає доступ до актуальної бази судових рішень, правових позицій ВСУ та практики ЄСПЛ. Спробуйте комплекс інформаційно-аналітичних продуктів LIGA360 прямо сьогодні.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини