Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Систематичне отримання коштів на картковий рахунок фізособи за товари є ознакою господарської діяльності: ДПС

Реклама

Державна податкова служба констатує збільшення випадків приймання оплати продавцями товарів (послуг) на карткові рахунки фізичних осіб.

У ДПС повідомляють, що здебільшого продавці, які використовують зазначену схему продажу, не зареєстровані суб'єктами господарювання у встановленому порядку.

Такі розрахунки проводяться з грубими порушеннями податкового законодавства, продавці отримують необліковані доходи, не сплачують визначені податки, збори та обов'язкові платежі.

У подальшому отримані кошти ймовірно використовуються на придбання контрафактних товарів, виплати заробітних плат «у конвертах» тощо. Таке явище негативно впливає на стан наповнення державного бюджету.

Крім цього, покупець ризикує придбати товар сумнівної якості без можливості його повернення та захисту своїх прав, адже розрахунковий документ у підтвердження оплати не видається.

Фахівці Державної податкової служби зазначають, що систематичне отримання коштів на картковий рахунок фізичної особи за товари (послуги) має всі ознаки господарської діяльності, яка підлягає обов'язковій державній реєстрації.

За здійснення господарської діяльності без державної реєстрації передбачено адміністративну відповідальність: штраф у розмірі до 85 тис. гривень з конфіскацією виготовленої продукції, знарядь виробництва, сировини і грошей, одержаних внаслідок вчинення такого адміністративного правопорушення (ст. 164 КУпАП).

У разі отримання пропозицій від продавців оплатити товари (послуги) на картковий рахунок фізичної особи податківці просять інформувати податкові органи для вжиття відповідних заходів у межах визначеної законодавством компетенції.

Оцініть можливості LIGA360 з функціоналом договірної роботи Contractum. Автоматично перевіряйте зміст договорів та пов'язану нормативну базу, зручно систематизуйте всі документи й формуйте тайм-лайн. Дізнавайтеся більше про можливості за посиланням.

Читайте також:

Закон про фінансовий лізинг набрав чинності: основні положення

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини